ZOH Peking 2022

To není rocková hvězda, ale americký curler. Proč si nechává narůst hřívu?

To není rocková hvězda, ale americký curler. Proč si nechává narůst hřívu?
curler v olympijském týmu USA | Zdroj: profimedia.cz

Vlasy do půlky zad, bujarý knír, do čela naražená kšiltovka pro štěstí, tetování i duhové tenisky, to není popis řidiče kamionů nebo rockové hvězdy, nýbrž amerického olympijského curlera Matta Hamiltona. A jeho extravagantní vzhled má dobrý důvod.

Hamiltona, který na minulých hrách v Pchjongčchangu pomohl americkému týmu k historicky první zlaté olympijské medaili v curlingu, na ledě rozhodně nepřehlédnete. Už jenom kvůli reflexnímu šátku, který nosí v zadní kapse.

Extravagantní vzhled má však svůj důvod. Hamilton se ve spolupráci s organizací StacheStrong snaží během olympiády vybrat peníze pro výzkum rakoviny mozku. Díky darům se mu už jednou povedlo překonat vytyčený cíl kampaně 108 tisíc korun a nyní míří k dvojnásobné částce. 

"Nic si nenalhávejme. Rakovina nás ovlivňuje všechny. Ať už to je rodina, přátelé nebo my sami. Má to vliv na všechny. Pokud to tak v srdci cítíte, darujte," vysvětloval na instagramu.

Sám si plánuje ostříhat bujarou kštici a vlasy darovat na výrobu dětských paruk. "Ostříhám si vlasy, možná si udělám nějaký bláznivý účes, užiju si trochu legrace a společně můžeme rakovinu porazit," dodal.

Související obsah

​Na olympiádě letos soutěžil i český pár Zuzana a Tomáš Paulovi. Před hrami byli hosty pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události