Fotbal

Trpišovský do Turecka za Slavií nepřiletí. Ohrožena je i liga. Tvrdík řekl, co mu je

Trpišovský do Turecka za Slavií nepřiletí. Ohrožena je i liga. Tvrdík řekl, co mu je
Jindřich Trpišovský | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Slavie ve čtvrtek večer odehrají první zápas vyřazovací části Evropské konferenční ligy proti týmu Fenerbahce. Do Turecka ale odcestovali bez Jindřicha Trpišovského. "Byl ve středu na vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici. Má teplotu, zánět dutin, pravděpodobně angínu nebo nějakou jinou nemoc tohoto typu. Má antibiotika a myslím si, že budeme rádi, když bude v neděli s Bohemians. Určitě do Turecka nepoletí," řekl pro TN.cz Jaroslav Tvrdík.

Fotbalisté Slavie odletěli do Turecka v úterý po obědě, aby se připravili k těžkému zápasu na horké půdě soupeře. Utkání odehrají ve čtvrtek od 18:45. Kromě zraněného Lukáše Masopusta zůstal v Praze i trenér Jindřich Trpišovský, o čemž klub informoval na svém webu už v úterý odpoledne. 

"Je to hlavní trenér. Vždycky je to složitá situace. On je lídr týmu, který jde na hřiště. Na druhou stranu mezi našimi trenéry je telefonický kontakt. Jediné, co se mění, je, že nevidí hráče v tréninkové přípravě. Ale podílí se na sestavě, dává rady a doporučení. Je přítomen pomocí elektronické komunikace. Jindra chybí, ale není to taková komplikace, abychom dopředu stahovali kalhoty," řekl předseda představenstva Slavie. 

Související obsah

​Tato slova potvrzuje i asistent trenéra Jaroslav Köstl. "Historicky všechna rozhodnutí, která jsme učinili, jdou od nás všech. Každopádně jsme spolu v kontaktu, volali jsme si dnes a budeme si volat i zítra," potvrdil na středeční předzápasové konferenci. 

I přes absenci hlavního trenéra neodjíždí Slavie do Turecka se sníženými ambicemi. "Fenerbahce je silný turecký tým. Je to těžký soupeř. Chceme dát samozřejmě co nejvíce gólů. Máme velký sen, abychom pomohli českému koeficientu. Chceme využít toho, že UEFA rozhodla, že se počítá část bodů z vloženého kola, které skoro všichni naši konkurenti v žebříčku nehrají. Slavia i Sparta by se měla snažit uhrát co nejvíce bodů. Já bych si přál v Turecku bodovat a doma vyhrát," netají se Tvrdík. 

Související obsah

​Sebevědomý byl na tiskové konferenci i útočník Stanislav Tecl. "Šanci postoupit určitě máme, domácí jsou možná favoritem tohoto dvojutkání, ale já pevně věřím, že to dokážeme a postup vybojujeme my."

Zatímco se Slavia chystá na utkání Evropské konferenční ligy, v plném proudu je i Liga mistrů. PSG v osmifinále porazilo Real Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události