ZOH Peking 2022

Peslarová je členkou elitní sestavy her! Na poražené finalistky nezbylo místo

Hokejová brankářka Klára Peslarová v utkání proti Finsku Zdroj: Profimedia

Česká hokejová brankářka Klára Peslarová si připsala parádní úspěch. Týmu se sice nezadařilo, když vypadl už ve čtvrtfinále, ale maskovaná žena se stala nejlepší gólmankou celého turnaje. Do výběru nejlepších hráček se nedostala ani jedna ze stříbrných Američanek.

Olympijská účast byla pro český ženský hokej obrovským úspěchem už před samotnými hrami. Češky ho ještě vylepšily čtvrtfinálovou účastí, ale v ní nestačily na Američanky, se kterými prohrály 1:4.

Pro brankářku Kláru Peslarovou ale výčet úspěchů neskončil. Po turnaji byl vyhlášen All-Star tým turnaje. A právě Češka byla označena za nejlepší ženu v brankovišti na celém turnaji.

Peslarová odchytala čtyři kompletní utkání z pěti a i proti Dánkám nakonec chytala posledních 18 minut, když její kolegyně Viktorie Švejdová dostala třetí gól. Brankářka švédského týmu Modo si na turnaji udržela fantastickou úspěšnost zákroků, a to 94,49 %. Lepší byla v tomto ohledu jen Kimberly Newellová, která chytala za Čínu, ale v bráně strávila o 80 minut méně než Češka.

​Většinu All-Star týmu zabraly zlaté Kanaďanky. V útoku nenechaly místo jiným reprezentacím, když se tam vešly Sarah Nurseová, Marie-Philip Poulinová a Brianne Jennerová, která byla vyhlášena i nejužitečnější hráčkou turnaje.

Také v obraně mají Kanaďanky své zastoupení, do ideální sestavy turnaje byla zařazena nejproduktivnější obránkyně Claire Thompsonová. Jedinou nekanadskou bruslařkou v elitní sestavě je finská obránkyně Jenni Hiirikoskiová. Na žádnou ze stříbrných Američanek se nedostalo.

Peslarová se může radovat z individuálního ocenění. To medailistky dostaly kromě cenných kovů i tyto pletené květiny: