Tenis

Alkohol, drogy a deprese. Tenista Kyrgios přišel s velkým odhalením

Alkohol, drogy a deprese. Tenista Kyrgios přišel s velkým odhalením
Australský tenista Nick Kyrgios Zdroj: profimedia.cz

S velkým odhalením přišel tenista Nick Kyrgios. 26letý Australan totiž přiznal, že v minulosti bojoval s velkými depresemi, které se snažil řešit alkoholem a drogami. Dokonce ho prý sužovaly myšlenky na sebevraždu.

"Myslel jsem na sebevraždu a musel jsem doslova bojovat o to, abych vůbec vstal z postele, natož abych hrál před miliony lidí. Byl jsem osamělý, v depresi, plný negativních myšlenek, užíval drogy a alkohol a odháněl od sebe svou rodinu i přátele. Měl jsem pocit, že si s nikým nemůžu promluvit nebo někomu věřit," rozepsal se Kyrgios o svých pocitech na instagramu, nejhorší období pak prý prožil před třemi roky.

Naopak nyní je už snad podle jeho slov všechno v pořádku. "Jsem hrdý, že mohou říct, že jsem se změnil a mám dnes úplně jiný pohled na věci. Nic už neberu jako samozřejmost," prohlásil australský tenista, který nedávno triumfoval ve čtyřhře na Australian Open.

Související obsah

​26letý Kyrgios pak také zveřejnil fotografii, na které upozornil na svou pravou ruku, jež nese stopy sebepoškozování. Svým příspěvkem na sociálních sítích pak chtěl upozornit veřejnost na tento problém a pomoc ostatním, kteří také trpí psychickými problémy.

"Vím, že každodenní život může být extrémně vyčerpávající a někdy nemožný. Chápu, že máte pocit, že když se otevřete, budete zranitelnější nebo vyděšení. A říkám vám, že to je v pořádku, nejste v tom sami. Pokud budete mít pocit, že si nemáte s kým promluvit, jsem tady, ozvěte se. Chtěl bych, abyste naplno využili svůj potenciál a mohli se smát. Život je krásný," dodal Kyrgios a podpořil své fanoušky.

Související obsah

​Nick Kyrgios patří k velkým talentům australského tenisu, v minulosti mu patřilo dokonce 13. místo v žebříčku ATP. Momentálně se ale pohybuje až na 137. pozici ve dvouhře.

26letý hráč pak také patří k vyhlášeným bouřlivákům. Stejně jako Novak Djokovič je pak známý tím, že často ničí tenisové rakety:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události