Hokej

Nacista? Běžná komunikace. Suspendujte ruské sportovce, vyzývá Hašek

Dominik Hašek se v minulém týdnu velice kriticky vyjádřil na adresu Alexandra Ovečkina, který neodsoudil chování ruského prezidenta Vladimira Putina. Ruské weby jej pak označily za nacistu, ale slavný brankář jejich výrok nebere moc vážně. Nadále požaduje potrestání ruských sportovců, a to nejen v NHL.

Deník Sovětskij sport se opřel do Dominika Haška a mimo jiné jej nazval nacistou. "To, že mě Rusové označili za nacistu, to je jejich běžná komunikace, kterou prezident Putin začal před týdnem. Oni se snaží vymluvit ze svých problémů. My, kteří nesouhlasíme s jejich agresí na půdě nezávislé země, kde střílejí do nevinných lidí, jsme pro ně holt nacisté. Neznamená to, že je nebudeme kritizovat. A s jejich agresivní politikou nesouhlasíme," řekl slavný Dominátor pro štáb TV Nova. 

Pardubický rodák požaduje také úplnou suspendaci ruských sportovců po dobu války na Ukrajině. "Kontrakty všech ruských hráčů by měly být nyní pozastaveny. Samozřejmě to není jednoduché a nemůže to udělat NHL, potřebuje svolení americké a kanadské vlády. Já se snažím prosadit, aby to tak opravdu bylo," pokračoval dvojnásobný vítěz slavného Stanley Cupu. 

"Nereprezentují pouze svůj klub, ale také svou zemi. Jsou nositelé myšlenek země a jejích činů. Jejich armáda funguje na území svobodného státu, kde vraždí lidi. Podle mého názoru by neměl žádný ruský sportovec nikde nastupovat. Nejde jen o NHL," řekl v pondělním exkluzivním rozhovoru Dominik Hašek.

Související obsah

"Jsme ve válce. Je mi líto sportovců, kteří vystupují proti Putinovi a jeho agresivní politice, ale v tuto dobu by jejich možnost hrát měla být pozastavena. Později se můžeme podívat jednotlivě na každého sportovce, ale nyní musí být sankce co nejvyšší a měly by se dotknout každého člověka," myslí si ikonická devětatřicítka.

Nejvíce kriticky se Dominátor vyjadřoval na adresu ruského snajpra Alexandra Ovečkina, který sympatizuje s Vladimirem Putinem a jeho chování zatím neodsoudil. "Když Alexandr Ovečkin říká, že se nezajímá o politiku, tak lže. Je mi to líto, ale pro mě to není pouze srab a alibista, ale také lhář. Sledují ho miliony lidí po celém světě a je jedním z největších reklamních trháků na Putina. Restrikce a sankce by se ho měly týkat nejvíce, má putinovské myšlenky. Je mi to líto, jako sportovce ho respektuji," zakončil Dominik Hašek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události