Další sporty

Ledecká litovala, že si nevzala Jágrovy brusle, v cíli si podala ruku s Federerem

Ledecká litovala, že si nevzala Jágrovy brusle, v cíli si podala ruku s Federerem
Česká lyžařka Ester Ledecká | Zdroj: profimedia.cz

Sobotní super-G ve švýcarském Lenzerheide se lyžařce Ester Ledecké příliš nepovedlo. Česká závodnice dojela na složité trati až na 26. místě. V cíli si pak Ledecká zoufala, že neměla u sebe brusle, které dostala od Jaromíra Jágra.

"Trať byla hodně ledovatá, hlavně ten první úsek. Musím se zlepšit v technice, abych dokázala závodit i v takových podmínkách. Možná jsem měla více potrénovat na bruslích, které jsem dostala od Jaromíra Jágra. Ještě jsem na nich nestála. Takže trénink na ledové ploše chyběl," smála se Ester Ledecká a připomněla událost z minulého roku, kdy dostala dárek od samotného Jaromíra Jágra.

Nicméně po sobotním super-G se svým výkonem příliš spokojená nebyla. 26letá lyžařka měla sice ideální startovní číslo šest, ale před jízdou Ledecké spadly hned čtyři závodnice, takže česká závodnice neměla žádný report ze sjezdovky, a dolů tak jela se značným respektem z těžké trati.

Související obsah

​"Nebylo to jednoduché, moc se mi to nepovedlo. Navíc jsem na této trati jela poprvé," vyprávěla Ledecká v cíli. Byla ale spokojená, že i s tímto výsledkem se dostala do finále světového poháru. Závod nakonec překvapivě vyhrála Francouzka Romane Miradoliová před Američankou Shiffrinovou.

Související obsah

​Ester Ledecká pak prožila výjimečnou chvíli, když se v cíli potkala s legendárním tenistou Rogerem Federerem, jenž závod ve švýcarském Lenzerheide navštívil. "Trošku mě mrzelo, že (Federer) nepřijel do Crans-Montany, ale sem. Měla jsem jet rychleji a lépe se předvést, když tam na mě v cíli čekal. Každopádně jsem za ním přišla a zeptala se ho, jestli mu můžu podat ruku a říct mu, že je pro mě velkou inspirací, za kterou mu děkuju," prozradila Ledecká, která litovala, že ji švýcarský tenista neviděl při vítězném závodu minulý týden.

V neděli se jede v Lenzerheide obří slalom, u kterého česká závodnice ještě neví, jestli nastoupí. Pravděpodobně se rozhodne těsně před závodem. V sobotu se jel v norském Kvitfjellu také mužský sjezd, kde triumfoval Ital Dominik Paris.

Jak hodnotila Ester Ledecká vítězství ve sjezdu, který se jel ve švýcarském středisku Crans-Montana:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události