Fotbal

Součkův spoluhráč z West Hamu půjde za týrání své kočky k soudu

Součkův spoluhráč z West Hamu půjde za týrání své kočky k soudu
Zdroj: profimedia.cz

Královská společnost na ochranu zvířat (RSPCA) začala soudní proces s obráncem West Hamu United Kurtem Zoumou a jeho bratrem Yoanem. Fotbalisté v únoru zveřejnili děsivé video, na kterém hráč Kladivářů kope a fackuje své kočky, zatímco jej jeho mladší bratr natáčí.

"V návaznosti na vyšetřování jsme na základě zákona o ochraně zvířat zahájili trestní stíhání vůči Kurtu Zoumovi a Yoanu Zoumovi," oznámila RSPCA. Datum soudu bude oznámeno později.

Dvě kočky byly odebrány z domácnosti francouzského fotbalisty a nyní jsou v péči ochránců zvířat. Kočky byly prohlédnuty veterináři a jsou dle zpráv z West Hamu v pořádku. Klub také dodal, že 27letý Zouma plně spolupracuje. Dále klub v současné situaci nechce případ dále komentovat.

Anglický celek po zveřejnění Zoumovi udělil pokutu, která byla darována na ochranu zvířat. Údajně měl přijít o dvoutýdenní výplatu, což britská média odhadla na 7,5 milionu korun. Francouzský obránce nadále setrval v sestavě, ačkoli se mu na hřišti nedostává zrovna vřelého přivítání.  

Související obsah

​Trestuhodné chování ohrozilo celek ze strany sponzorů. Společnost Experience Kissimmee oznámila, že s klubem přeruší spolupráci. Další sponzor Vitality již tak učinil a sportovní firma Adidas ukončila spolupráci přímo s francouzským fotbalistou.

Jeho o čtyři roky mladší bratr Yoan, který působí v Dagenham & Redbridge v páté nejvyšší soutěži, byl klubem po zveřejnění videa suspendován. Na hřiště se nedávno vrátil.

Součkův West Ham vypadl v osmifinále FA Cupu se Southamptonem. Podívejte se na sestřih:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události