Motorsport

Velký úspěch. Česká závodnice míří do paddocku formule 1

Velký úspěch. Česká závodnice míří do paddocku formule 1
Česká závodnice Tereza Bábíčková. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká závodnice Tereza Bábíčková dosáhla na významnou metu. Mladá sportovkyně, která doposud jezdila především závody motokár, se představí v čistě ženském seriálu W Series, jenž je součástí vybraných soutěžních víkendů při Grand Prix F1. Stane se tak první Češkou, co v této sérii nastoupí.

Při vybraných Grand Prix formule 1 se letos už potřetí pojedou čistě ženské závody W Series, které zpestří některé závodní víkendy. V letošním roce se uskuteční s českou účastí. Navzdory přísnému sítu si totiž účast na okruzích vybojovala teprve osmnáctiletá Tereza Bábíčková.

Ta doposud soutěžila jen v kartingu, tedy v závodech motokár, a s automobilovými okruhy nemá žádné zkušenosti. Právě v kartingu ale získala svůj největší dosavadní úspěch, když dojela čtvrtá ve světovém finále Rotax Max Challenge.

Tento úspěch jí zřejmě zajistil pozvánku na výběrový text, který se uskutečnil na konci února na Inde Motorsports Ranch v Arizoně. Zúčastnilo se ho patnáct závodnic, z nichž organizátoři vybrali pět postupujících. Mezi nimi i Bábíčkovou. Ta se tak stala první Češkou, jež si v seriálu zajezdí. V minulých letech se přísným sítem pokoušely projít Veronika Cichá a Gabriela Jílková, ani jedna však neuspěla.

Související obsah

​Bábíčkovou teď na startu dubna čekají předsezonní testy ve Španělsku, z nichž vzejde osmnáctka přímo nasazených závodnic. Zbylé dvě budou fungovat jako náhradnice.

Úřadující mistr světa Max Verstappen si v zimní přestávce užíval i jízdu na sněhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události