Další sporty

Hvězdný Irving i bez vakcíny dostane výjimku. Zahraje si všechny zápasy v NBA

Hvězdný Irving i bez vakcíny dostane výjimku. Zahraje si všechny zápasy v NBA
Basketbalista Kyrie Irving | Zdroj: profimedia.cz

Neočkovaná hvězda Brooklynu Nets Kyrie Irving může konečně hrát všechny zápasy. 30letý basketbalista dostane podle agentury AP možnost hrát domácí utkání, ačkoliv nemá očkování proti koronaviru.

Kyrie Irving doposud nemohl hrát domácí zápasy svého týmu, jelikož ve městě New York je povinné očkování proti covidu-19 pro aktéry kulturních a sportovních akcí. To by se ale nyní mohlo změnit. Starosta New Yorku Eric Adams by totiž měl ve čtvrtek podle agentury AP udělit výjimku pro sportovce a zaměstnance města, kteří by tak nově i bez vakcíny mohli do uzavřených prostor.

30letý hvězdný basketbalista poprvé nastoupil v letošní sezoně NBA až v lednu. Předtím totiž nemohl hrát ani venkovní zápasy. Irving, který trvale odmítá vakcínu proti koronaviru, byl totiž před sezonou vyřazen z Brooklynu Nets.

Související obsah

​Olympijský vítěz a mistr světa s USA tak zatím odehrál jen 20 utkání, ve kterých se mu však vedlo skvěle. Bodový průměr má 28,5 bodu na zápas. V nedávném duelu proti Orlandu si pak zapsal kariérní maximum a zároveň nejlepší bodový výkon jednotlivce v historii Brooklynu, když nastřílel 60 bodů.

Související obsah

Vedení Nets však také muselo zaplatit poměrně bizarní pokutu 50 tisíc dolarů (cca 1,1 milionu korun), když umožnilo Irvingovi, aby přišel za týmem po zápase do šatny.

V NBA si připsal double double Vít Krejčí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události