šipky

Přes 1. kolo na Players Championship přešel z Čechů pouze Gawlas

Přes 1. kolo na Players Championship přešel z Čechů pouze Gawlas
Zdroj: TV Nova

Trojnásobnou účast měly české šipky na letošním sedmém turnaji Players Championship. Z tria Roman Benecký, Karel Sedláček a Adam Gawlas se ale podařilo postoupit z prvního kola pouze posledně jmenovanému. Dál už to ale nešlo, jelikož mu ve druhém kole vystavil stopku Nizozemec Kleermaker.

Jako první šel do hry Roman Benecký, na kterého čekal favorizovaný Belgičan Kim Huybrechts. A český hráč svého soupeře poměrně trápil. Na začátku utkání se poměrně rychle dostal do vedení 3:1. Jenže 36. hráč žebříčku se vzchopil, uhrál čtyři legy v řadě a nakonec vyhrál 6:4.

Zápas absolutně nevyšel Karlu Sedláčkovi, kterému stál v cestě Velšan Jon Worsley. "Zlej Kája" neuhrál ani leg a průměr na tři šipky měl o 14 bodů menší než jeho soupeř. Worsley měl průměr lehce přes sto, ale českého hráče naprosto sundal.

Související obsah

​Jediným Čechem, který prošel přes první kolo, byl Adam Gawlas. Na něj čekal Ir John O'Shea. Zápas došel až do rozhodujícího jedenáctého legu. Do té doby si oba drželi servis, čehož Gawlas využil v posledním legu a vyhrál 6:5.

O kolo později už ale skončil. Jediný český držitel Tour Card prohrál s Nizozemcem Martijnem Kleermakerem 2:6. Gawlasovi zápas vůbec nevyšel, průměr na tři šipky měl pouze 74 bodů a s turnajem se tak rozloučil ve druhém kole.

Na posledním turnaji Premier League došlo ke slovní potyčce mezi Garym Andersonem a Joe Cullenem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události