šipky

Na dalším turnaji Players Championship došel z Čechů nejdál Sedláček

Na dalším turnaji Players Championship došel z Čechů nejdál Sedláček
Karel Sedláček Zdroj: Profimedia

V německém Niederhausenu probíhá osmý turnaj Players Championship i s trojnásobnou českou účastí. Roman Benecký a Adam Gawlas vypadli shodně v prvním kole. Nejdále došel Karel Sedláček, který se dostal do kola třetího.

Roman Benecký dopadl na nedělním turnaji stejně jako na tom sobotním. Opět vypadl v prvním kole. Soupeřem mu byl tentokrát anglický šipkař Ted Evetts. Tomu vyšel výborně začátek zápasu, když získal první tři legy. Benecký se dostal sice na dostřel jednoho legu, ale nakonec padl 3:6.

I Adam Gawlas měl anglického soupeře. Proti němu stál Stephen Burton, ale český šipkař se přes něj nedostal. Burton získal první dva legy, ale Gawlas následně srovnal krok. Jenže to bylo vše, co v zápase dokázal. Následující čtyři legy šly na stranu Angličana a Gawlas tak prohrál 2:6.

Související obsah

​Jediným českým šipkařem, který slavil vítězství, byl Karel Sedláček. V prvním kole ho čekal Kevin Burness ze Severního Irska. 149. hráče světa "Zlej Kája" porazil 6:2. V druhém kole ho čekal těžký soupeř, kterým je zkušený Rakušan Mensur Suljovič. Sedláčkovi nevyšel úvod a rychle prohrával 1:3 a 2:4. Pak bral ale tři legy v řadě, z toho dvakrát zavřel ve čtvrtém kole.

Zápas se nakonec dostal do rozhodujícího 11. legu, který šel na stranu českého borce a Sedláček tak šel do kola třetího. V něm ho čekal Nizozemec Jermaine Wattimena. S 37. hráčem světa prohrál 3:6. I když Sedláček vedl 2:1, tak následně prohrál čtyři legy, které prakticky celý zápas rozhodly.

Na posledním turnaji Premier League došlo ke slovní přestřelce mezi Garym Andersonem a Joem Cullenem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události