Motorsport

Šokující detaily ze smrti šéfa FIA. Nezabila ho rakovina, ale střelná rána

Šokující detaily ze smrti šéfa FIA. Nezabila ho rakovina, ale střelná rána
Bývalý prezident FIA Max Mosley Zdroj: profimedia.cz

Vyšetřování smrti bývalého prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Maxe Mosleyho přineslo šokující zjištění. 81letý funkcionář totiž nezemřel na rakovinu, za jeho smrt může střelná rána.

Max Mosley zemřel v květnu loňského roku. Původně se psalo, že hlavní příčinou jeho smrti byla rakovina, nicméně koroner přišel téměř po roce s překvapivým výsledkem.

Bývalý šéf FIA nakonec ukončil svůj život podle doktorky Fiony Wilcoxové střelnou ranou, a šlo tedy o sebevraždu. Nicméně rakovina v tomto případě hrála velkou roli. Mosleymu byl diagnostikován tzv. difuzní velkobuněčný B-lymfom. Tato zákeřná nemoc měla brzy za následek to, že mu lékaři sdělili smutnou zprávu, podle které zbývalo bývalému závodníkovi pouze pár týdnů života.

Související obsah

​Mosley tak následně podle vyšetřování oznámil den před smrtí asistentovi, že se chce zabít. A napsal i dopis na rozloučenou. "Jsem také naprosto přesvědčená, že by pan Mosley nepodnikl tuto akci, nebýt nepříjemného a vysilujícího lymfomu," dodala ve vyšetřovací zprávě koronerka Wilcoxová.

Max Mosley byl britským jezdcem, proslavil se však rolí prezidenta FIA mezi lety 1993–2009. Během svého života bojoval zejména za bezpečnost, což se týkalo nejenom motorsportu, ale i silničních vozidel. Zasadil se také o vývoj ekologické technologie ve formuli 1.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události