Další sporty

Česká volejbalová hvězda končí kariéru. Přesouvá se na písek a zabojuje o OH

Velké jméno opouští český šestkový volejbal. S kariérou se totiž rozloučila Helena Havelková, která poslední zápas odehrála v dresu italské Perugie. Úplný konec to ale nebude. 33letá hráčka se totiž chce přesunout na písek a rozjet kariéru v beachvolejbale.

Hlavním snem Heleny Havelkové je totiž olympiáda, konkrétně ta v Paříži za dva roky. "Olympiáda je pro mě tak silná motivace a myšlenka, že jsem připravená pro ni udělat cokoliv, tedy i ukončit svoji úspěšnou volejbalovou kariéru. Chci dál reprezentovat svoji zemi, ale už z domova –  nastupovat pod českou vlajkou, bojovat za české barvy, to je pro mě hodně silný motiv. Také chci dál rozvinout svůj příběh. Tahle výzva mě hodně láká," vysvětluje pro agenturu Sport Invest jeden z důvodů konce kariéry.

Havelková byla nejvýraznější osobností českého ženského volejbalu posledních let, byla také kapitánkou reprezentace a několikrát získala titul nejlepší volejbalistky Česka. Nyní zkusí přenést své zkušenosti a um na písek. "Jako hráčka šestkového volejbalu jsem sama sebe posunula na svůj top. Fyzicky, technicky i mentálně. Teď se mi otevře kompletně nový sportovní svět. Hned po sezoně chci začít trénovat a dohnat rozdíly, které mezi šestkovým volejbalem a beachvolejbalem jsou," prozrazuje své nejbližší plány a zároveň dodává, že jedním z motivů je také rozlousknutí jednoho zapeklitého problému, který řeší více volejbalistek.

Související obsah

"Chtěla bych být vzorem i pro mladší generaci, že všechno jde a všechno je možné. A možná pomoci rozlousknout tabu, která řeší více hráčů a hráček, jestli se věnovat beachvolejbalu, nebo šestkovému volejbalu. Také proto budu chtít svůj olympijský příběh pro inspiraci co nejvíc sdílet. Hrozně se na to těším," vypráví Helena Havelková, která nyní také řeší, kdo bude její beachvolejbalový parťák.

33letá hráčka prožila bohatou kariéru. Po začátcích v Liberci působila ve Slavii, pak ji čekaly už jen zahraniční štace v pěti zemích. V Itálii hrála za Sassuolo, Busto Arsizio, Monzu a Perugii, v Rusku hájila barvy Krasnodaru a Dynama Moskva, k tomu si prošla angažmá v tureckém týmu Eczacıbası Istanbul, polském Chemiku Police i v čínské Šanghaji.

Související obsah

"Kariéra to byla opravdu bohatá a vítězná. Procestovala jsem svět, na klubové úrovni jsem vyhrála všechno, co se dalo. Jsem za to neskutečně vděčná. Cítím však, že mi šestkový volejbal dal už všechno, co mohl. Kariéru v něm končím, protože mám nový cíl a dlouhodobý sen, který jsem ve volejbale zatím bohužel nemohla zrealizovat. Ten sen je tak silný, že i když mi bude volejbal hrozně chybět, stojí to za to," uzavírá Havelková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události