šipky

Gawlas opět došel jen do druhého kola, s de Sousou jasně prohrál

Gawlas opět došel jen do druhého kola, s de Sousou jasně prohrál
Zdroj: Nova Sport

Jediný český šipkař s PDC kartou Adam Gawlas v posledních turnajích Players Championship nedošel nikdy moc daleko. Změnit to chtěl v Barnsley, kde se hrál 11. turnaj. Svého sobotního soupeře z prvního kola tentokrát roznesl na kopytech 6:1, průměr měl navíc těsně nad 100. Ve druhém kole jej ovšem rozdrtil Portugalec de Sousa.

V sobotu s ním 20letý český šipkař padl 3:6 a v neděli mu los přisoudil opět Borise Krčmara z Balkánu. Nyní to byla ovšem jiná pohádka, třinecký rodák vyhrál naprosto jasně 6:1 a měl průměr na tři šipky 101. Dvakrát se mu povedlo naházet maximum, v pátém legu měl dokonce průměr 136,64. 

V předposledním legu navíc dokázal zavřít neuvěřitelných 105, čímž se dostal do vedení 5:1. A utkání uzavřel povedeným brejkem servisu chorvatského šipkaře. Po 14. hodině šel Gawlas na Portugalce de Sousu, kterého naposledy porazil 6:4.

Hned od prvních vteřin druhého kola byl ale šipkař z Pyrenejského poloostrova lepším a brzy se dostal do vedení 4:0. Český hráč nenavázal na dobré průměry a vůbec se mu nedařilo. Dvacetiletý šipkař sice snížil v pátém legu, ale v další hře na to nenavázal a prohrával již 1:5. Nezvládl ani další leg, kde de Sousa naházel 180 či 140 a duel uzavřel hozením 81.

Související obsah

​1. kolo: 

Adam Gawlas – Boris Krčmar 6:1

2. kolo:

José de Sousa – Adam Gawlas 6:1

Jediným českým profíkem je Adam Gawlas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události