Hokej

Pomozte zastavit válku, vyzval Dominik Hašek svůj bývalý klub v KHL

Pomozte zastavit válku, vyzval Dominik Hašek svůj bývalý klub v KHL
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek Zdroj: Profimedia

"Odsuďte válku, ruská armáda na Ukrajině zabíjí tisíce lidí včetně žen a dětí," vyzval Dominik Hašek svůj bývalý klub v KHL, v jehož dresu se rozloučil s hokejovou kariérou.

Za svůj postoj k válce na Ukrajině byl ruskými médii označen za nacistu. Svými názory se však netají a nadále se otevřeně vyjadřuje ke krokům Vladimira Putina. Nyní Dominátor oslovil svůj bývalý klub v KHL, kde před jedenácti lety odehrál poslední sezonu kariéry.

V příspěvku na sociálních sítích Spartaku Moskva nejdříve poblahopřál k výsledkům v uplynulém ročníku Spartak se díky vystoupení Jokeritu z KHL dostal do čtvrtfinále play-off, kde padl s Petrohradem 1:4 na zápasy. Poté Hašek vyzval členy klubu i jeho fanoušky, aby odsoudili dění na Ukrajině:

Související obsah

​"Chci vám napsat, že jsem velmi smutný, že armáda vaší země vtrhla do suverénní demokratické země Ukrajiny. Ruská armáda tam zabíjí tisíce lidí včetně žen a dětí. Tyto trestné činy budou vyšetřeny a pachatelé odsouzeni. Chci vás (klub a každého jednotlivce) požádat, abyste tuto Putinovu válku odsoudili. To pomůže ukončit tuto agresivní válku, a především budete moci zachránit mnoho životů. Včetně životů vašich mladých spoluobčanů poslaných do války mimo vaši vlast."

Hokejové kluby v KHL se staly nástrojem proruské propagandy. Na stadionech se objevují billboardy jako "Putin je náš prezident" či se promítají válečné symboly "Z". Dva neruské týmy, Jokerit Helsinky a Dinamo Riga, se ale na protest proti invazi rozhodly ze soutěže vystoupit a ruský hokej čelí sankcím i ze strany NHL, která pozastavila spolupráci s ruskými skauty

Podívejte na rozhovor s Dominikem Haškem o dění na Ukrajině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události