Motorsport

Márquez se vrací zpátky k závodům. Doktoři mu dali zelenou

Márquez se vrací zpátky k závodům. Doktoři mu dali zelenou
Jezdec MotoGP Marc Márquez Zdroj: profimedia.cz

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky španělského motocyklového závodníka Marca Márqueze. Osminásobný mistr světa se opět vrátí do závodního kolotoče. Po hrozivém pádu v Indonésii, po kterém mu byla opět diagnostikována diplopie, tedy dvojité vidění, se 29letý jezdec představí už na následující Velké ceně USA.

Márquez si nemohl pro návrat zvolit lepší destinaci. V americkém Austinu má skvělou bilanci. Pouze jednou jedinkrát na tomto okruhu nezvítězil, když v roce 2019 havaroval. A to tehdy v závodě pohodlně vedl. V Texasu má v kategorii MotoGP hned sedm vítězství.

O osmé bude usilovat o tomto víkendu, když konečně ukončil konzervativní léčbu a lékaři mu schválili návrat k závodění. "Samozřejmě jsem velmi šťastný, že jsem zpět. Je skvělý pocit se zase vrátit a hlavně se vrátit na jedné z mých oblíbených tratí," okomentoval svůj návrat šestinásobný mistr světa kategorie MotoGP.

"Bez ohledu na situaci si v Texasu užívám každou jízdu a mám na něj neuvěřitelné vzpomínky. Po vynechání dvou závodů a kompletního závodního víkendu v Argentině mám před sebou ještě spoustu práce. Nemám tu stanovený jeden konkrétní cíl," pokračoval Márquez.

Související obsah

​"Je ještě spousta věcí, které je potřeba udělat a zvážit, ale důležité je, že budu tento víkend zpátky na motorce," je rád španělský fenomén. Hájit vedení v seriálu bude jiný Španěl, kterým je Aleix Espargaro. Ten má v čele náskok sedmi bodů před Jihoafričanem Bradem Binderem. O své první body zabojuje ve třídě Moto2 i český závodník Filip Salač, který do cíle zatím dojel pouze jednou. V Indonésii bral 21. místo.

Kompletní závodní víkend budete moci sledovat opět na stanicích Nova Sport a Voyo. Vše odstartují páteční tréninky kategorie Moto2, které se rozjedou v 16 hodin. Závody jsou na programu standardně v neděli.

Připomeňte si děsivý pád Marca Márqueze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události