Fotbal

Stále nám nevěří, vzkazují Souček s Coufalem. Po výhře museli na testy

Stále nám nevěří, vzkazují Souček s Coufalem. Po výhře museli na testy
Tomáš Souček a Vladimír Coufal v Lyonu | Zdroj: Profimedia.cz

Tomáš Souček a Vladimír Coufal se podíleli na heroickém výkonu West Hamu a společně deklasovali Lyon 3:0, čímž si anglický klub zajistil po téměř 50 letech místo v semifinále Evropské ligy. Senzační postup přitáhl pozornost antidopingových kontrolorů a čeští hráči se museli podrobit testu.

Craig Dawson, Declan Rice a Jarrod Bowen se v rozmezí deseti minut postarali o tři góly a po prvním remízovém zápase (1 – 1) zajistili Kladivářům postup do další části Evropské ligy.

"Oni nám zase nevěří!!! Dopingový test po výjimečné hře!!! Anoooo, postupujeme," glosoval Souček namátkové testování, ke kterému byli s Coufalem po výhře vybráni. UEFA má právo kdykoli otestovat jakéhokoli hráče, který působí v jejích soutěžích.

Zatímco se české duo chystalo poskytnout vzorky antidopingové kontrole v útrobách stadionu Parc Olympique Lyonnais, pořadatelé měli plné ruce práce přímo na hřišti. Hosté bujaře slavili a domácí fanoušci po drtivé porážce cítili potřebu vyjádřit své rozhořčení vandalstvím. S koncem zápasu se začala odpalovat pyrotechnika a několik desítek jedinců se na obou stranách snažilo vniknout na trávník, což vedlo ke střetu u bariér za bránou. Na místě zasahovala policie a hráči byli eskortováni do kabin.

"Za oběma bránami nám vzniká tak trochu problém. Jedna bariéra byla převrácena a odpálili dvě světlice. Na druhém konci to napodobili, fanoušci přeskočili hrazení a teď se snaží protlačit přes ocelovou bariéru, aby se dostali k policii. Fanoušky Lyonu dnešní noc opravdu nepotěšila," popisoval dění na hřišti Ian Abrahams z talkSPORT.

Rival West Hamu, tedy londýnská Chelsea, letos hrál Ligu mistrů, kde tvrdě narazil na Real Madrid. Podívejte se na sestřih druhého utkání: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události