Fotbal

Lidé se předhání, kdo napíše o Lewowi větší nesmysl, zní z Bayernu. Odejde?

Lidé se předhání, kdo napíše o Lewowi větší nesmysl, zní z Bayernu. Odejde?
Robert Lewandowski | Zdroj: Profimedia

Odejde Robert Lewandowski v létě z Bayernu Mnichov, nebo zůstane? To je asi nejpalčivější otázka, kterou musí bavorský klub aktuálně řešit. Polský útočník se k otázce ohledně své budoucnosti vyjádřil po utkání s Dortmundem, kdy jeho tým získal jubilejní desátý titul v řadě. "Ta situace pro mě není tak jednoduchá," nechal se slyšet. Výkonný ředitel Bayernu Oliver Kahn je ale přesvědčen, že hvězdný kanonýr zůstane i pro příští sezonu.

O polského kanonýra projevila velký zájem Barcelona a už se zdálo, že jeho letnímu přestupu nic nebrání. Sám polský fotbalista ale tato slova výslovně nepotvrdil. "Brzy se sejdeme, abychom si promluvili o mé budoucnosti. Zaregistroval jsem, co se řeší, ale nic speciálního se nestalo. Ta situace pro mě není tak jednoduchá," zůstal Robert Lewandowski tajemný. 

Polský kanonýr pomohl Bayernu k zisku desátého ligového titulu v řadě, když sám se přímo podílel na osmi z nich. V dresu německého šampiona odehrál celkem 372 zápasů, ve kterých vstřelil těžko uvěřitelných 342 gólů a na dalších 71 přihrál. Není tedy divu, že si bavorský tým chce svůj klenot za každou cenu udržet, což potvrzují i slova výkonného ředitele Olivera Kahna. "Robert určitě zůstane v Bayernu příští sezonu," má bývalý legendární brankář jasno.

Související obsah

​"Víme, jaký poklad v něm máme a jsme naprosto v klidu. Někde venku zřejmě probíhá soutěž o tom, kdo o Robertu Lewandowském napíše větší nesmysl," popřel veškeré přestupové spekulace. 

Otázku ohledně Roberta Lewandowského dostal i sportovní ředitel Hasan Salihamidžič, kdy se ho novináři zeptali, jestli by byl ochoten polského kanonýra prodat, pokud by obdržel nabídku v podobě 40 až 50 milionů eur. Odpověď zněla jasně. "Ne!"

Bayern Mnichov v sobotu získal desátý titul v řadě, když porazil Borussii Dortmund. Gólem k tomu pomohl i Lewandowski:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události