Fotbal

Slavia je stále favoritem, Sparta na to nemá tým, Fukal hodnotí šance na titul

Slavia je stále favoritem, Sparta na to nemá tým, Fukal hodnotí šance na titul
Milan Fukal v Silvestrovském derby | Zdroj: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Bude to Slavia, Plzeň, nebo snad Sparta? Boj o titul ve Fortuna lize vrcholí a pořádně se zamotává. Sešívaní totiž v neděli nezvládli zápas s Hradcem Králové a prohráli 3:4, čímž také klesli na druhé místo na úkor Viktorie. Jak vidí finále v české lize bývalý reprezentant Milan Fukal?

Slavia jakožto vítěz základní části ve Fortuna lize vstupovala do nadstavby v roli největšího favorita. Nicméně hned v prvním kole překvapivě zaváhala, když prohrála s Hradcem Králové.

"To, že prohrála Slavia s Hradcem, to se samozřejmě nečekalo. Je to ale mistrovská část, boj o titul těch nejlepších, takže se může stát, že nějaký tým ztratí body. Na druhou stranu teď má před sebou zápas o první místo s Plzní. A pak má před sebou další tři zápasy. Takže má dost možností na to, aby titul nakonec svými schopnostmi získala," myslí si bývalý ligový obránce Milan Fukal.

Související obsah

​Nicméně prohra sešívaných, při které navíc poprvé po sedmi letech dostali v české lize čtyři góly, Fukala překvapila. "Kdyby šlo o podcenění, tak by to byl vztyčený prst pro Slavii. Jakýkoliv tým, který by v této fázi něco podcenil, by byl sám proti sobě. Každopádně si myslím, že zkrátka přišel zápas, první nadstavbový duel, ve kterém jí nevyšlo nic, co se týče defenzivy. Protože v ofenzivě slávisté vstřelili góly a ještě tam nějaké šance měli. Ale v obraně opravdu propadli, když dostali čtyři góly," přemýšlí nad zápasem sešívaných.

​Nejlepší výchozí pozici tak má aktuálně Viktoria Plzeň, která v neděli porazila Slovácko 3:1, a vede tak skupinu o titul o dva body před Slavií. "Slavii řadím stále jako favorita na titul. Nicméně Plzeň má konstantní výkony a dokáže porážet soupeře třeba jen o gól," vyjadřuje svůj názor 46letý Fukal.

Související obsah

​Právě Hradec Králové pak v dalším kole čeká Sparta, která stále ještě živí naději na titul. "Upřímně, já tvrdím celou sezonu, že Sparta nemá tým na to, aby získala titul. Je to můj osobní názor. Samozřejmě teoretická šance na titul tam je, ale nemyslím si to. Právě kvůli tomu, že jede do Plzně a na Slavii," dodává Milan Fukal, který za letenský tým i Hradec Králové v minulosti hrával.

Slavia přebrala za výhru v derby čestný klíč města Prahy. V nadstavbě se ale se Spartou utká znovu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události