šipky

Clayton vyhrál už čtvrtý turnaj Premier League. Ve finále zdolal van Gerwena

Ve skotském Glasgow proběhl už třináctý turnaj letošní Premier League. A už počtvrté se z vítězství radoval Velšan Jonny Clayton, který ve finále porazil 6:3 Michaela van Gerwena. Právě Clayton je i nadále v čele celé soutěže a má jistotu, že se podívá i na finálový turnaj, kde se střetnou nejlepší čtyři šipkaři celého ročníku.

Hned první zápas večera byl takový vrchol pro domácí fanoušky. Ve čtvrtfinále se střetl Peter Wright a Gary Anderson. A od začátku kraloval druhý jmenovaný. Anderson sebral první dvě ze tří podání aktuálního mistra světa a dostal se do vedení 4:1. Snakebite sice dokázal korigovat jedním brejkem, ale to bylo vše. Z postupu do semifinále se po výhře 6:2 radoval Létající Skot.

Ve druhém zápase se představil Jonny Clayton a James Wade, což byla repríza finále z minulého týdne. Velšan se dostal do trháku hned v úvodu zápasu, když dokázal Wadea brejknout a rychle vedl 3:0. Svůj náskok si udržoval i v dalším průběhu a vedl 5:2. Podávat šel anglický šipkař, jenže servis si neudržel a tak prohrál 2:6.

Třetí čtvrtfinále obstaral Gerwyn Price a Michael Smith. Velšan do něj vlétl jak uragán a první leg zavřel jedenáctou šipkou. Smith ale uhrál tři legy v řadě a své podání si suverénně držel až do konce. Za stavu 5:3 dokázal navíc světovou dvojku brejknout podruhé a do semifinále postoupil po výsledku 6:3.

Související obsah

​Obrovská bitva byla k vidění v posledním čtvrtfinále mezi Michaelem van Gerwenem a Joe Cullenem. V začátku si oba šipkaři drželi podání, ale za stavu 2:1 se podařil brejk nizozemskému hráči. Ten zahrál ve čtvrtém legu šest perfektních šipek, pak se sice nezadařilo, ale nakonec odskočil do vedení 3:1. Světová trojka šla dokonce do vedení 5:2 a vše vypadalo už jednoznačně. Jenže van Gerwen zahazoval jednu match dart za druhou a Cullenovi se podařilo srovnat na 5:5. Závěrečný leg byl parádní podívanou, kterou nakoenc zvládl lépe favorizovaný van Gerwen a po výsledku 6:5 postoupil mezi nejlepší čtyřku.

První semifinále proti sobě svedlo Garyho Andersona a Jonnyho Claytona. K vidění byly opět skvělé a vyrovnané šipky a zápas, který rozhodoval jeden jediný brejk za stavu 2:2. V tu chvíli nevyužil výhodu tří šipek skotský hráč, což se nakonec ukázalo jako klíčové. A to i přesto, že Anderson dokonce hned třikrát dokázal zavřít, když mu na terči zbývalo víc než 100 bodů. Jednou dokonce zavřel 150! Clayton nakonec ale zvítězil 6:4 a postoupil do finále.

Semifinále mezi Michaelem Smithem a Michaelem van Gerwenem bylo přehlídkou ztracených podání. Angličan ho ztratil třikrát, nizozemský fenomén pak dvakrát. I z toho důvodu se zápas dostal až do rozhodujícího jedenáctého legu, kde zavřel 104 MVG a postoupil do finále.

Související obsah

​V něm na něj čekal Jonny Clayton. On i Mighty Mike měli do čtvrtečního večera shodně tři vyhrané turnaje letošní Premier League. Oba hráli parádní šipky a oba si drželi podání až do stavu 4:3. V tu chvíli MVG zachyboval na doublu 20, čehož Velšan dokázal využít a dostat se do vedení 5:3. V devátém legu si opět své podání pohlídal, vyhrál 6:3 a raduje se ze svého čtvrtého vítězství v letošní Premier League.

Mimo pěti bodů do tabulky zapsal opět finanční bonus 10 tisíc liber (289 tisíc korun). Navíc se stále vyhřívá v čele průběžného pořadí a má jistotu postupu na finálový turnaj. Další turnaj proběhne příští čtvrtek 12. května v Sheffieldu a vy ho opět budete moct sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

Výsledky 13. turnaje Premier League:

čtvrtfinále:
Peter Wright – Gary Anderson 2:6
Jonny Clayton – James Wade 6:2
Gerwyn Price – Michael Smith 3:6
Michael van Gerwen – Joe Cullen 6:5

semifinále:
Gary Anderson – Jonny Clayton 4:6
Michael Smith – Michael van Gerwen 5:6

finále:
Jonny Clayton – Michael van Gerwen 6:3

Tabulka po 13. kole Premier League:

1. Jonny Clayton 34 b.
2. Michael van Gerwen 28 b.
3. James Wade 25 b.
4. Peter Wright 20 b.
5. Joe Cullen 15 b.
6. Gerwyn Price 13 b.
7. Michael Smith 12 b.
8. Gary Anderson 9 b.

Předchozí turnaj v Dublinu ovládl James Wade:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události