Motorsport

Hamilton se hájí: Letošní vůz se podobá tomu nejhoršímu, co jsem kdy měl

Hamilton se hájí: Letošní vůz se podobá tomu nejhoršímu, co jsem kdy měl
Lewis Hamilton | Zdroj: Profimedia.cz

Druhý muž posledního ročníku závodů F1 se letos trápí. Lewis Hamilton ale pronesl, že ve své jezdecké kariéře měl podobně špatný vůz jen jednou, a to ten v roce 2009, kdy jezdil za McLaren. "Jsou lidé, kteří říkají, že jsem nikdy neměl tak špatné auto. Mohu vás ale ujistit, že to není pravda," řekl britský rekordman.

Ve svém prvním závodě sice dojel na třetím místě, ale pódium vybojoval hlavně proto, že Red Bullu naprosto odešla auta. Od té doby se hodně trápí a končí často až ve druhé desítce. Na vině jsou nová auta, které Mercedes vyvinul pro sezonu 2022.

"Vozidlo, které jsem měl v roce 2009, je jednoznačně nejhorší, které jsem kdy měl. To letošní se mu ale velice podobá," řekl Hamilton pro web The Race. "Nová pravidla v roce 2009 říkala, že budeme mít o 50 % nižší přítlak, takže navrhli auto tak, aby to platilo. Pamatuji si, že v únoru říkali, že už jsme dosáhli svého cíle. Pamatuji si, že jsem říkal, že to nezní dobře. V té době jsem neměl zkušenosti," dodal Hamilton. 

Tehdy Hamilton dojel v celkovém pořadí na pátém místě, aktuálně se drží ještě o dvě pozice níže. Mistrem světa se tehdy stal jeho krajan Jenson Button. Při poslední Velké ceně dojel Lewis Hamilton až na třinácté pozici. Nyní se již chystá na závod číslo pět. 

Související obsah

​Hamilton je již ve Spojených státech amerických, ve floridském Miami se pojede premiérově, a tak se na tamní velkou cenu upírají zraky všech fanoušků. Britský jezdec tráví čas před závody například na golfových trávnících, kde se potkal i s legendou NFL Tomem Bradym. 

Lewis Hamilton byl po konci poslední sezony pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události