Fotbal

Zápas roku, burcuje před finále Horňák. Hancko chce uspět i pro smolaře Panáka

Zápas roku, burcuje před finále Horňák. Hancko chce uspět i pro smolaře Panáka
Fotbalista Dávid Hancko | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Už ve středu čeká fotbalisty Sparty Praha finále MOL Cupu proti Slovácku. Letenský tým se o víkendu naladil ligovou výhrou v derby nad Slavií, nyní chce uspět i v poháru. "Finále poháru je pro nás zápas roku," burcuje své hráče trenér Michal Horňák.

Sparta se radovala z titulu v MOL Cupu naposledy v ročníku 2019/2020, když tým pod tehdejším koučem Kotalem porazil ve finále Slovan Liberec 2:1. Nyní si může tento okamžik připomenout ve středečním finále proti Slovácku.

"Nechceme před finále nic podcenit a děláme všechno, abychom zápas zvládli," prohlásil na tiskové konferenci trenér Michal Horňák, který Spartu převzal jako dočasný kouč po odvolání Pavla Vrby.

Související obsah

Bývalého obránce pak samozřejmě těší, že se letenský tým na finále MOL Cupu naladil výhrou 2:1 v derby nad Slavií. "Finále poháru je pro nás zápas roku. Trochu jsme se uklidnili po zápase se Slavií. Jsme dobře naladění. Chceme finále zvládnout a vyhrát," vzkázal 52letý sparťanský trenér. 

S bojovnou náladou se pak vyjádřil také obránce Dávid Hancko. "Ve středu ve finále musíme podat maximální možný výkon. Musíme ukázat bojovnost, zodpovědnost a kreativitu. Máme velkou motivaci. Hložan může odejít, Dočky končí kariéru a chceme vyhrát i pro Filipa Panáka, aby měl pohár v sezoně, ve které odehrál dost zápasů," zmínil Hancko důvody, proč chce, aby jeho tým uspěl.

Související obsah

Finále MOL Cupu se původně mělo sehrát 4. května, nicméně kvůli vydatnému dešti a podmáčenému hřišti byl duel nakonec odložen a přeložen na 18. května.

Fotbalová Sparta pomáhá i lidem z Ukrajiny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události