šipky

Gawlas prošel na Players Championship do třetího kola, Sedláček padl v prvním

Gawlas prošel na Players Championship do třetího kola, Sedláček padl v prvním
Adam Gawlas Zdroj: TV Nova

Netradičně v úterý se v anglickém Wiganu odehrál turnaj Players Championship 14, na kterém se představili Adam Gawlas i Karel Sedláček. Více se dařilo mladšímu Adamovi. Ten prošel do třetího kola, ve kterém vedl, ale duel nakonec ztratil. Karel Sedláček padl se šipkařem ze druhé stovky.

Jen pár dní před startem pražského šipkařského turnaje se dva nejlepší čeští šipkaři představili v anglickém Wiganu. Karel Sedláček šel v prvním kole na celkem neznámého Petera Burgoyneho, který je aktuálně na 169. místě světového žebříčku. "Zlej Kája" padl 3:6.

To Adam Gawlas podával o něco lepší výkony. Začal proti Rakušanovi Suljovičovi, nad kterým vedl již 4:2, ale zkušený šipkař zvládl otočit až na 5:4. Třinecký rodák to ovšem nevzdal a připsal si další obrat. Nakonec v 11legovém utkání triumfoval poměrem 6:5.

Následoval zápas s lépe postaveným Skotem Alanem Soutarem, který skončil velmi překvapivým výsledkem. Gawlas svému soupeři nedal jedinou šanci a za 17 minut jej deklasoval kanárem. Jeho průměr na tři šipky se zastavil na krásných 95,94. 

Související obsah

Následoval duel proti Ritchiemu Edhouseovi, v případě výhry by se český mladík dostal do osmifinále. Gawlas měl lepší průměry a po osmi lezích dokonce vedl 5:3, tudíž mu stačila jedna hra. Jediný český profík ale neudělal ten poslední kýžený krůček, a tak nakonec padl 5:6. Vaz mu zlomily špatné průměry v klíčovém legu.

Mezi šipkaři občas dojde k výměně názorů. V Premier League to ukázali Gary Anderson a Joe Cullen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události