Fotbal

City se dohodlo s Dortmundem ohledně Haalanda. Ten už má náhradu

City se dohodlo s Dortmundem ohledně Haalanda. Ten už má náhradu
Zdroj: Profimedia.cz

Erling Haaland je opravdu blízko k přestupu do týmu, kde působil i jeho otec Alf. Manchester City a Borussia Dortmund se dohodly na podmínkách přestupu, k úplné dohodě tak chybí pouze podepsání smlouvy. Je tedy velmi pravděpodobné, že norský útočník bude od 1. července patřit vedoucímu celku Premier League. Dortmund se mezitím dohodl na přestup Karima Adeyemiho ze Salcburku.

Již v pondělí bylo oznámeno, že Erling Haaland podstoupil zdravotní testy na půdě Manchesteru City. Vedení anglického celku později oznámilo, že aktivuje výstupní klauzuli, která se bude pohybovat mezi 60 až 75 miliony eur (maximálně 1,8 miliardy korun). 

Nyní Manchester City oficiálně potvrdil dohodu s norskou superstar, čeká se už jen na podpis smlouvy. Podle zpráv Fabrizia Romana by měl 21letý útočník podepsat s letošním semifinalistou Ligy mistrů smlouvu do června roku 2027 a pobírat plat 375 tisíc liber týdně (11 milionů korun).

Související obsah

​City tak získají světovou superhvězdu mnohem levněji, než je jeho pravá hodnota. Haaland letos nasázel ve 23 ligových zápasech 21 branek, ke kterým přidal osm asistencí. V Lize mistrů měl branku na zápas. Za Dortmund naskočil celkem do 88 zápasů, vstřelil 85 branek a přidal 23 asistencí. 

Dortmund nezahálel a jen pár minut po tomto oznámení si plácl s 20letým německým talentem Karimem Adeyemim, který naposledy působil v Salcburku. Tedy ve stejném týmu, odkud přišel Haaland. Letos rodák z Mnichova naskočil do 42 zápasů, ve kterých vstřelil 23 branek a přidal 8 asistencí. 

Dvakrát se prosadil například v Lize mistrů proti Lille a jednou skóroval proti Wolfsburgu. Jeho 19 branek v rakouské lize je nejvyšším počtem ze všech hráčů. V Dortmundu podepsal smlouvu do roku 2027. Pro BVB je to již třetí letošní posila, dříve se druhý tým Bundesligy dohodl s obráncem Sülem a Schlotterbeckem.

Erling Haaland se prosadil dvakrát proti Wolfsburgu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události