MMA

Vémola s Véghem na jednom pódiu: K odvetě jsme blíž, hlásí Attila

Tisková konference k Fight Night Challenge 2 nabídla zajímavé střetnutí. Na pódiu se opět setkali soupeři ze "zápasu století" Attila Végh a Karlos Vémola v roli moderátorů. A vypadá to, že se česko-slovenská scéna může dočkat i jejich odvety v kleci. "Jsme blíže k jejímu uskutečnění než k neuskutečnění," přiznal vítěz prvního duelu.

Attila Végh se na Fight Night Challenge 2 po osmi letech znovu utká s Emanuelem Newtonem. Ten mu v roce 2014 sebral titul Bellatoru a srovnal vzájemnou MMA bilanci na 1:1. Potřetí se utkají dle pravidel boxu. Američan v Praze chyběl, a tak Attilovi na pódiu dělal společnost moderátor akce Karlos Vémola. 

Diváci tak opět mohli přihlížet momentům, které vyvolávají vzpomínky na jeden z největších zápasů česko-slovenské MMA historie, tedy na "zápas století". V roce 2019 mezi oběma panovalo napětí, které skončilo v prvním kole ranou slovenského bijce. A pro něj tehdy skončila i vzájemná rivalita.

"S Karlosem mám velmi dobré vztahy. Vůbec ho neberu jako nějakého rivala. V kleci jsme to vyřešili, ukázalo se, co se ukázalo, a tam se to uzavřelo. Když se potkáme, podám mu ruku a popovídáme si. Tahle lidská stránka je pro mě podstatná. On není zlý chlap," objasnil Végh.

Související obsah

​S respektem ke svému přemožiteli přistupuje i "Terminátor". Nicméně stále usiluje o šanci pomstít se za porážku: "Čím více prostoru s ním na pódiu strávím, tím více prostoru mám, abych ho dokopal k odvetě."

Právě odveta Végh vs. Vémola 2, je jedno z témat, které i po třech letech stále figuruje v konverzaci fanoušků MMA. Ačkoli oba zápasníci v současnosti mají v plánu jiné zápasy a Vémola si v kariéře vytyčil i jiné mety, stále o odvetu usiluje. "Nemám rád nedodělané věci. Tohle jsme jednou rozdělali a měli bychom to dokončit. Dnes to bylo o trilogii mezi Attilou a Newtonem. Každý větší fight ve světovém měřítku si zasloužil odvetu. Myslím si, že i česko-slovenský fight století si ji také zaslouží," vyjádřil se Karlos.

Attila Végh vs. Karlos Vémola na Oktagon 15 Zdroj: Profimedia

​A i Attila prozradil, že ve 37 letech je odveta jediný zápas, který ho přitahuje zpátky do klece. "Když dostanu dobrou nabídku, kterou už mám na stole a je jen potřeba ji potvrdit na straně OKTAGONu, tak ta odveta může být. Jen jediný zápas mě zajímá, a to zápas s Karlosem. Já nepotřebuji nějaký titul."

"Šance je, vždycky byla," za tím si Végh stojí. Uvidíme, jestli se zúčastněné strany domluví a zda znovu uvidíme ikony bojových sportů v kleci. "Myslím si, že jsme blíž k tomu, že ano, než k tomu, že ne," zakončil Attila "Pumukli" Végh.

Slovenský zápasník byl také hostem v pořadu K. O. magazín. Na rozhovor o jeho působení v taneční soutěži a bojových sportech se můžete podívat zde.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.