MS v hokeji 2022

Američané rozhodli o své výhře již v první třetině, zářil bek Jones

Radost hokejistů USA Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Spojených států amerických si na světovém šampionátu ve Finsku došli pro první výhru. V úvodním duelu v Tampere porazili Lotyšsko 4:1, základ své výhře dali svěřenci trenéra Davida Quinna již po dvaceti minutách, kdy vedli již 4:0.

Američané do Finska nepřivezli nejsilnější tým, takže se moc nevědělo, co od zámořského týmu čekat. Spojené státy ovšem ukázaly, že to proti nim nebude jednoduché. Už v osmé minutě se šťastně prosadil Riley Barber, kterého o tři minuty později doplnila hvězda Chicaga Seth Jones.

O minutu později bylo pro Lotyšsko ještě hůře. Elvis Merzlikins opět svůj tým nepodržel, Thomas Bordeleau ujel po pravé straně a jen takovým nahozením překvapil brankáře Columbusu Blue Jackets. Na startu druhé periody to bylo pro pobaltskou zemi ještě horší.

Po třiatřiceti sekundách se z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce krásně prosadil Sam Lafferty. Následně se hra poněkud vyrovnala a šance měly oba celky. Lotyšsku se dokonce povedlo snížit, Andris Džerinš se po vhazování dostal ke kotouči a před prázdnou brankou jen doklepával do odkryté klece.

Lotyšsko sice ještě v závěru tlačilo, ale zdramatizovat se jim již nepovedlo. V dobrých šancích byli Rodrigo Abols a Roberts Bukarts, ale ani jeden z nich neskóroval, a tak si pro cennou výhru došli hokejisté Spojených států amerických.

Výsledek skupiny B:

USA – Lotyšsko 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Barber (Peeke, Bellows), 11. Jones (Schmidt, Galchenyuk), 12. Bordeleau (Jones), 21. Lafferty (Megna) – 42. Džerinš (Ri. Bukarts, Čukste)

Seth Jones v letošní sezoně v NHL vstřelil pět branek, takto se radoval proti Wild:

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.