šipky

Neuvěřitelné. Lepší fanoušci být nemohli, zářil Gawlas po úspěšném Czech Open

Český šipkař Adam Gawlas má za sebou úspěšný Gambrinus Czech Darts Open 2022, který je součástí European Tour. Na silně obsazeném turnaji za vydatné pomoci fanoušků, kteří ho ve vyprodané Královce hnali za úspěchem, postoupil až do čtvrtfinále. "Neuvěřitelné. Moc jsem si to užil. Nečekal jsem to," řekl dvacetiletý hráč po prohře 2:6 s Vincentem van der Voortem.

Adam Gawlas patří ve svých dvaceti letech mezi nejtalentovanější šipkaře na světě, což opakovaně dokazuje. Je také momentálně jediným českým držitelem profesionální PDC karty, a tak do něj fanoušci na domácím turnaji vkládali velké naděje. 

Ve třetím kole předvedl s Angličanem Searlem naprosto úchvatný duel, při kterém žádný z fanoušků nemohl zůstat v klidu. Díky těsné výhře postoupil do čtvrtfinále, které se samo o sobě dalo považovat za úspěch, ale Gawlas pomýšlel výše. "Jsem trochu zklamaný, protože kdyby doubly stály při mně, tak by to bylo jinak, ale o tom ta hra je," litoval po utkání.

Související obsah

​Utkání třetího kola jej stálo hodně sil  jak fyzických, tak psychických, a jak se později ukázalo, ve čtvrtfinále proti Vincentu van den Voortovi chyběly. "Na ten jeden zápas člověk dokáže posbírat síly na důležité momenty, ale už toho bylo moc. Musím asi začít běhat, posilovat, co já vím, abych to udržel," smál se po utkání. 

Úspěšný turnaj v pražské Královce mu přesto může vlít novou dávku sebevědomí do dalších výzev. "I když to tak nevypadá, tak já jsem pořád skromný a vždycky mám k soupeři respekt. Ale s Karlem si říkáme, že když budeme mít štěstí, tak vyhrajeme World Cup. Já jsem měl tento víkend hodně štěstí, ale doufám, že i tak ho vyhrajeme," uculoval se dvacetiletý šipkař. 

Související obsah

​Po celou dobu turnaje vládla na Královce famózní atmosféra, kterou vytvořili diváci. Kromě hlasitého podporování českých hráčů byli pravým hnacím motorem i pro hosty z ciziny. "Fanoušci byli neskuteční, lepší člověk nemůže mít. Za to jim děkuju a doufám, že ti, co tady byli, si už teď kupují lístky na příští rok, protože to bude hodně hell (anglicky peklo – pozn. red.). Podle mě to bude možná v O2 aréně," říká Gawlas pobaveně.

Takto emotivně Adam Gawlas komentoval páteční postup do druhého kola:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události