MS v hokeji 2022

Brankář Dostál je v nemocnici, nad jeho pokračováním visí otazník

Brankář Dostál je v nemocnici, nad jeho pokračováním visí otazník
Brankář Lukáš Dostál Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český brankář Lukáš Dostál, který vychytal výhru v prvním zápase hokejového mistrovství světa proti Velké Británii, je na vyšetření v nemocnici. Jeho pokračování na šampionátu je zatím nejisté.

​"Čekáme na vyjádření doktorů. Jedná se o dolní část těla. Nechceme to ale specifikovat," řekl pro hokej.cz asistent trenéra Libor Zábranský. Dostál musel na vyšetření do nemocnice, ale Zábranský neprozradil, zda jde o zranění z tréninku, či zápasu nebo jak vážné by mohlo být.

"Pořád je s námi v týmu, na hotelu. Starají se o něj fyzioterapeut a náš lékař. Uvidíme, co řeknou další vyšetření v nemocnici," prozradil dále Zábranský.

Lukáš Dostál letos chytal převážně na farmě Anaheimu v San Diegu. Zachytal si ale také čtyři zápasy v NHL s úspěšností zákroků 90,7 %. Na mistrovství světa naskočil do prvního utkání proti Velké Británii a z 18 střel pustil za svá záda jen jednu.

Související obsah

​Druhé utkání si rozdělili Karel Vejmelka a Marek Langhamer. Pokud by Dostál nebyl schopný pokračovat, musela by tato dvojice dochytat zbytek mistrovství.

Před odletem do Finska Lukáš Dostál říkal, že by byl spokojený s jakoukoliv rolí v týmu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události