MS v hokeji 2022

Posila pro nároďák má zpoždění. Při přestupu jí uletělo letadlo

Posila pro nároďák má zpoždění. Při přestupu jí uletělo letadlo
Michal Kempný v národním dresu Zdroj: profimedia.cz

Michal Kempný se k nároďáku připojí později. Očekávaná posila z NHL při přestupu nestihla navazující spoj a zmešká pondělní trénink.

Michal Kempný je prozatím poslední posila, kterou vedení české hokejové reprezentace povolalo. Stalo se tak o víkendu hned poté, co obránce s Washingtonem Capitals vypadl z play-off NHL. Podle původního plánu se měl už v pondělí zapojit do tréninku.

Při cestě z Washingtonu do Tampere ale nestihl navazující let ve Stockholmu a místo pondělí odpoledne do dějiště šampionátu dorazí až v noci. Druhý den čeká Česko třetí utkání na šampionátu s Rakouskem.

Související obsah

​Zda se do zápasu zapojí, bude oznámeno později, po dnešním tréninku. "Je to otázka spíš na trenéry a samotného Michala, kdy bude hrát, ale já bych chtěl, aby hrál co nejdřív, protože to zápasové manko má. Uvidíme, jak na tom bude. A zase nechceme jít do zbytečného rizika. Bude tam jet lag, nechceme to uspěchat. Když se domluví trenéři i Michal, tak by byl ideální scénář, aby hrál už ten příští zápas," uvedl podle hokej.cz generální manažer Petr Nedvěd.

Kempný letošní sezonu začal na farmě a do "áčka" se vrátil po 16 měsících až v prosinci. V dresu Caps odehrál jen 15 soutěžních zápasů, naposledy 28. března při porážce 1:6 s Carolinou. Do play-off nezasáhl. V národním dresu nastoupil naposled v sezoně 2016/2017. Na světovém šampionátu se představí potřetí v kariéře.

Podívejte se na první gól Michala Kempného v NHL po dlouhé zdravotní pauze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události