MS v hokeji 2022

Jalonen po prohře: Jsme tým. Vítězíme a prohráváme společně. Buďme pozitivní

Jalonen po prohře: Jsme tým. Vítězíme a prohráváme společně. Buďme pozitivní
Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace nezažila na MS ve Finsku úspěšné úterý. V duelu proti Rakousku dlouho vedla jen 1:0, v závěru ale inkasovala vyrovnávací branku a nakonec se soupeřem padla 1:2 po nájezdech. s jižními sousedy tak prohrála po dlouhých devadesáti letech a sklidila vlnu kritiky. "Všichni jsou hodně zklamaní. Všichni do toho dali maximum. Jsme tým: vítězíme a prohráváme společně. To je pro nás hlavní," uvedl k porážce trenér Kari Jalonen. Ten také řekl, proč podle něj Češi prohráli.

Tak to se vůbec nepovedlo. Češi ve svém třetím zápase na MS ve Finsku nečekaně podlehli Rakousku a čeští fanoušci mluví o ostudě a blamáži. Nejenom proto, že porážka je velkým překvapením, ale i z toho důvodu, že proti jižním sousedům česká reprezentace prohrála po devadesáti letech. 

Trenér Kari Jalonen tak nebyl spokojený ani s výsledkem, ani s výkonem. "Všichni jsou pochopitelně hodně zklamaní, to není tajemství. Nerozumím tomu, proč v první třetině nedokážeme do zápasu správně vstoupit. Když pak neproměníme šance, tak se takové věci na konci můžou stát," řekl v pozápasovém rozhovoru pro hokej.cz.

A přidal i hlavní důvod, proč jeho tým nezvítězil. "Měli jsme asi čtrnáct vyložených šancí, ale dali jsme jen jeden gól. To je asi hlavní důvod, že příležitosti nedokážeme využít," přiznal. 

Na druhou stranu ale kouč finského původu prohlásil, že jeho tým rozhodně nehází flintu do žita. "Všichni do toho dali maximum. Jsme tým: vítězíme a prohráváme společně. To je pro nás hlavní. Snažím se být pozitivní. Máme jeden bod, snad nám pak pomůže mezi nejlepší čtyři," řekl.

Zároveň se zamyslel nad tím, co s mužstvem udělat, aby vyždímal víc z některých hráčů, kteří jsou prozatím za očekáváním. "Musím to nejprve analyzovat. Krejčího lajna tvrdě pracuje, mají mezi sebou chemii. Trochu jsme do toho sáhli, ale musíme se zaměřit na to, jak vytáhnout víc z Hertlovy formace. Přijedou další dva hráči, čekáme na ně. Pak si vytvoříme plán," pověděl Jalonen. 

Související obsah

Na své svěřence zatím nehodlá ani křičet, i když by se mohlo zdát, že je na to ten správný čas. "Touhle cestou jít nechci. Nevěřím tomu, že když na někoho budete křičet, tak bude hrát lépe," vyvrátil, že by v kabině zvyšoval hlas. 

Kari Jalonen převzal českou hokejovou reprezentaci na jaře a zaznamenal s ní v přípravě skvělé výsledky. Na MS však prozatím tým tápe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události