MS v hokeji 2022

Švédové vyškolili Británii, ve skupině A zůstávají stoprocentní

Zápas Švédska a Velké Británie na MS ve Finsku. Zdroj: Profimedia.cz

Švédští hokejisté si na MS ve Finsku poradili s Velkou Británií, kterou porazili hladce 6:0. Pět branek soupeři vstřelili už v úvodní třetině, tu poslední pak přidali v závěrečném dějství. Dvěma trefami se blýskli Asplund a Bengtsson. Gólem a dvěma nahrávkami zazářil i mladý talent Dahlin. Hráči Tre Kronor tak na šampionátu zapsali už třetí vítězství.

Švédové plnili roli favorita už od úvodních vteřin, na ledě totiž neuplynula ani minuta a hráči Tre Kronor se dostali do vedení. Po nahození od modré čáry se dostal k dorážce Rasmus Asplund a nedal britskému brankáři šanci. V 8. minutě se skóre měnilo podruhé, když na rozdíl dvou branek navýšil Nordström. Ten se skvěle zorientoval v mezikruží a poslal puk za brankovou čáru.

O tři minuty později švédský celek ještě zvýraznil průběžný výsledek. Po přihrávce zprava si mezi kruhy nabruslil Bengtsson a nekompromisně propálil Bownse. V čase 13:09 Britové kapitulovali počtvrté. Takřka od modré vypálil Dahlin a puk po teči jednoho z blokujících hráčů propadl britskému brankáři mezi betony.

​Švédská letka zůstala při střelecké chuti i ve zbytku třetiny a pět vteřin před koncem udeřila popáté. Do střelecké listiny se podruhé v zápase zapsal Rasmus Asplund. Ve zbytku zápasu se hokejisté ze severu Evropy takřka střelecky odmlčeli, nakonec ale přece jen přidali ještě jednu trefu. Zkraje 54. minuty zpečetil skóre Bengtsson a Švédsko triumfovalo 6:0.

Švédsko - Velká Británie 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Asplund (Dahlin, Larsson), 8. Nordström (Larsson, Bemström), 11. Bengtsson (Bromé), 14. Dahlin (Pudas, Bengtsson), 20. Asplund (Kellman, Dahlin), 54. Bengtsson (Lang, Tömmernes)

Takhle se do sebe pustili švédský reprezentant Dahlin a Auston Matthews v zápase NHL: