MS v hokeji 2022

Švýcarsko mělo proti Kazachstánu namále, nakonec bere všechny body

Zápas hokejového MS mezi Švýcarskem a Kazachstánem. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Švýcarska sice obtěžkali konto Kazachů v úvodních dvou třetinách dvěma brankami a šli si pro vítězství, soupeř však dokázal duel ještě zdramatizovat. Nejprve vsítil kontaktní gól na 1:2, a když pak Švýcaři zvýšili na 3:1, trefili se i podruhé. Hráči ze země helvétského kříže nakonec těsný náskok udrželi a na MS potřetí za sebou vyhráli.

Švýcaři se do Kazachů pustili s vervou, úvodní trefy se však dočkali až zkraje druhé třetiny. V čase 23:58 se po střele od modré odrazil kotouč k Denisi Malginovi, který ranou z hranici brankoviště uklidil puk do sítě.

Ve 35. minutě hráči ze země helvétského kříže přidali branku číslo dvě. Dario Simion ujel obráncům soupeře a vlastní sóloakci zakončil dělovkou nad Šutovovu vyrážečku. Kazaši však duel ještě zdramatizovali. V čase 45:47 je totiž dostal na dostřel Jesse Blacker. Ten se dostal ve vlastním oslabení se spoluhráči do přečíslení a z pravého kruhu zamířil přesně za Aeschlimannova záda.

​Hráči Švýcarska se poté snažili přidat gólovou pojistku, naráželi ale na skvělé zákroky brankáře Šutova, jenž držel naděje Kazachstánu na dobrý výsledek. Necelých pět minut před sirénou však už kazašský brankář na ofenzivní snahy soupeře nestačil a Herzog zvýšil na 3:1. Kazaši však zápas nevzdali a v čase 57:52 se znovu dotáhli na rozdíl jediného gólu. Víc už toho však nestihli a se Švýcary  padli 2:3.

Švýcarsko - Kazachstán 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Malgin (Kurashev, Siegenthaler), 35. Simion, 56. Herzog (Ambühl) – 46. Blacker, 58. Orechov (Michajlis, Valk)

Takhle se Nico Hischier prosadil v NHL proti Dallasu. V reprezentačním duelu s Kazachstánem střelecky mlčel: