Fotbal

Slovácku se pozice může ještě vylepšit. Jak jsou nasazené české týmy v Evropě?

Slovácku se pozice může ještě vylepšit. Jak jsou nasazené české týmy v Evropě?
Hráči Slovácka slaví výhru v poháru Zdroj: Profimedia

Čtvrteční finále MOL Cupu bylo soubojem nejen o cennou trofej, ale také o lepší nasazení do evropských pohárů v příští sezoně. Slovácko získalo pozici v třetím předkole EKL a může si ještě polepšit. Na pražské giganty Spartu a Slavii zbylo pouze druhé předkolo.

Viktoria Plzeň

Západočeši mají jasno, v nové sezoně budou bojovat o Ligu mistrů. Nasazení budou do 2. předkola v mistrovské části. V případě postupu bude hrát Plzeň 3. předkolo opět v mistrovské části. Postupem by si zajistila 4. předkolo, ve kterém by porážka znamenala základní skupinu v Evropské lize. Pokud by v třetím předkole vypadla, hrála by 3. předkolo Evropské ligy.

Slovácko

Pohárovou výhrou si Slovácko zajistilo lepší pozici než Slavia a Sparta. Tým z Uherského Hradiště by měl hrát 3. předkolo Evropské konferenční ligy, ovšem situace se může ještě zlepšit. Pokud by finále Evropské konferenční ligy vyhrál Feyenoord (který už má jisté místo v pohárech), nebo by AS Řím vyhrál a zároveň v lize skončil do šestého místa, velmi pravděpodobně by volné místo v třetím předkole Evropské ligy připadlo právě Slovácku. UEFA ovšem tento scénář oficiálně nepotvrdila, je to pouze velmi pravděpodobné na základě řešení z let minulých.

Související obsah

​Slavia Praha

Jelikož český koeficient je nižší než v předchozích letech, Slavii druhé místo v lize zajišťuje pouze druhé předkolo Evropské konferenční ligy. Sešívaní budou nasazení a to případně i ve všech dalších předkolech. Pro Pražany je to tedy ideální příležitost, jak zlepšit český koeficient, jelikož by měli minimálně ve druhém a třetím předkole narážet na papírově slabší soupeře.

Sparta Praha

Ačkoliv Sparta získala pozici v evropských pohárech díky třetímu místu v lize, bude na tom stejně jako druhá Slavia. Letenští jdou tedy rovněž do druhého předkola Evropské konferenční ligy. Sparta bude stejně jako Slavia nasazená a platit to bude i v případě postupu do třetího předkola.

Takto hráči a fanoušci Plzně slavili ligový titul, díky kterému si zahrají předkolo Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události