Fotbal

Revoluce na fotbalovém MS. Poprvé v historii budou zápasy řídit ženy

Revoluce na fotbalovém MS. Poprvé v historii budou zápasy řídit ženy
Rozhodčí Stéphanie Frappartová

Poprvé v devadesátileté historii světového šampionátu budou rozhodovat zápasy také ženy. Do Kataru se chystá průkopnice Stéphanie Frappartová, kterou doplní Salima Mukansangaová z Rwandy a Jošimi Jamašitaová z Japonska.

Na světový šampionát do Kataru se chystá Stéphanie Frappartová, která je takovou průkopnicí mezi ženami. Stala se totiž první ženou, která rozhodovala mezinárodní utkání v Evropě a zápas francouzské Ligue 1 v roce 2019. Jako první žena řídila také zápas Ligy mistrů v roce 2020. 

Naposledy byla hlavní sudí v utkání francouzského poháru mezi Nice a Nantes, které dopadlo ve prospěch druhých jmenovaných. Utkání sledovalo 78 961 diváků, takže tlak je pro francouzskou rozhodčí něco přirozeného. Na světovém šampionátu ale nebude jedinou zástupkyní ženského pohlaví. 

Související obsah

Na hlavní turnaj jede také Salima Mukansangaová z Rwandy, která byla zase první ženou na Africkém poháru národů. Třetí rozhodčí bude Jošimi Jamašitaová z Japonska, která má zkušenosti například z olympijských her. 

"Tímto rozhodnutím jasně ukazujeme, že je pro nás důležitá kvalita a ne pohlaví. Doufám, že v budoucnu bude výběr žen pro důležité mužské soutěže brán jako něco normálního a nebudou z toho vznikat senzace," řekl předseda rozhodčích Pierluigi Collina. 

Frappartová naposledy řídila finále francouzského poháru. Nantes porazilo Nice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události