Fotbal

Finále poháru narušili těžkooděnci se psy. FAČR vysvětlila, proč k tomu došlo

Finále poháru narušili těžkooděnci se psy. FAČR vysvětlila, proč k tomu došlo
Policie na finále MOL Cupu Zdroj: Profimedia.cz

Finále českého poháru mezi Spartou a Slováckem ovlivnil i zásah Policie České republiky. Psovodi se objevili po sedmdesáté minutě na hrací ploše, a výrazně tak zasáhli přímo do děje duelu. Trenér domácích Martin Svědík to nechápal, naopak Ladislav Krejčí ze Sparty to podle svých slov nevnímal. FAČR následně vysvětlila, proč k zásahu došlo.

Dvacet minut před koncem základní hrací doby se podél hřiště objevili příslušníci Policie České republiky, kteří měli na vodítku psy. Ti se výrazně projevovali, a narušili tak chod utkání o pohár. Podle zdrojů TN.cz k tomu došlo z důvodu podezření, že se fanoušci Sparty budou chtít vydat na hřiště, a duel tak ukončit. 

"Pro mě nepochopitelné. Myslel jsem si, že nás jdou obsadit, nebo nevím. Ti psi v podstatě na chvíli hráli fotbal za hráče, byli až v hřišti. Moc jsem to nepochopil. Do rázu utkání, ve kterém panovala skvělá atmosféra, to vůbec nezapadlo. Trošku mě to zklamalo," řekl kouč vítězů Martin Svědík na pozápasové tiskové konferenci.

"Nikdy jsem to nezažil. Ale úplně to nevnímáte, když hrajete zápas. Všimnete si toho, ale jenom na moment," nabídl zase jiný pohled sparťanský záložník Ladislav Krejčí s číslem 37. "My jsme nevěděli, co se děje. Informace se k nám nedostaly. Předpokládám, že policisté informace měli a věděli, co dělají. Nemyslím si, že by to nějak ovlivnilo náš výkon," dodal prozatímní kouč Sparty Michal Horňák. 

Související obsah

"Bylo to z preventivních důvodů. Jestliže pořadatel pozve policii na stadion, ta už se řídí sama sebou a nebere na nikoho ohled," pronesl novinářům technický delegát celého utkání Zbyněk Rampáček. K celé situaci se vyjádřila i Fotbalová asociace České republiky.

"O zásah Policii ČR požádal za pořadatele bezpečnostní manažer FAČR, který je na utkání z toho pohledu nejvyšší autoritou asociace, do jeho kompetencí nemůže být zasahováno a spolupracuje úzce s delegátem utkání a velitelem opatření," zní v oficiálním prohlášení FAČR.

"Rozhodnutí bylo učiněno na základě vyhodnocení poznatků a informací z více zdrojů, podle kterých hrozil vpád fanoušků na plochu za účelem přerušení či předčasného ukončení zápasu. Poté policisté jednali na základě svých interních postupů, které jsou v jejich pravomoci," potvrdila asociace počáteční spekulace.

Fanoušci Sparty jsou bez titulu, to nemohou říct v Trabzonsporu. Ten vyhrál ligu a takto se slavilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události