MS v hokeji 2022

Američané se s Brity trápili, s čistým kontem je ale nakonec udolali

Američané proti Britům Zdroj: Profimedia.cz

Američané si dalším rozpačitým výkonem na světovém šampionátu ve Finsku došli pro výhru, tentokrát zdolali největšího adepta na sestup – sympaticky hrající Velkou Británii. Dvěma góly se blýskl Kieffer Bellows, USA daly první branku až těsně před polovinou duelu.

Britové do duelu naskočili aktivně a již v sedmé minutě se mohl prosadit Myers, který tečoval nahození před Swaymanem, ale ten dobře zasáhl. Na druhé straně Whistle zakročil proti Kuhlmanovi. Tři sekundy před koncem první části mohl skórovat Lettieri, ale ten před brankářem bekhendem neuspěl.

Bezgólový stav utkání zrušil Ben Meyers, který vložil hokejku do střílené přihrávky Peekeho, a USA vedly 1:0. Američané se sice trápili, ale přesto odskočili do dvoubrankového vedení. Z pravého úhlu se o tělo brankáře prosadil Kieffer Bellows. Hráč Islanders se o necelé tři minuty později prosadil podruhé.

​Bellows se poté málem dočkal hattricku, měl na to hned dvě šance. Nejdříve jeho střelu z voleje vychytal Whistle, dvanáct sekund před koncem nastřelil tyčku. Spojené státy americké přesto zvítězily, a tak se nadále drží na třetím místě skupiny B.

Výsledek skupiny B:

Velká Británie – USA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 29. Meyers (Peeke, Schmidt), 41. Bellows (Gaudette, Farrell), 44. Bellows (Farrell, Schmidt)

Letos se Benu Meyersovi povedlo vstřelit i první gól v NHL:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022