MS v hokeji 2022

Němci přetlačili Dánsko. O vítězi rozhodl jediný gól

Souboj na hokejovém MS mezi Německem a Dánskem. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Německa na mistrovství světa v hokeji zapsali další triumf, když si poradili s Dánskem. To porazili díky jediné brance, která padla z hole Michaelise ve 33. minutě. Duel ovlivnil zásah hasičských jednotek uvnitř helsinské haly, jež musely krotit vznikající požár v jejích útrobách. Úvodní buly tak bylo vhozeno zhruba o dvě hodiny později, než bylo původně v plánu.

I když se oba týmy chystaly na to, že zápas zahájí přibližně o půl čtvrté SELČ, muselo se kvůli zásahu hasičů začít zhruba o dvě hodiny později. V útrobách helsinské arény totiž nejspíš vypukl požár, který vyhnal ven všechny fanoušky, hráče i novináře.

Favorita z Německa nečekané problémy nijak nerozhodily a už od začátku byl aktivnější. V 18. minutě pálil z mezikruží Seider, puk ale proletěl nad horní tyčkou. Na opačné straně kluziště zacílil z pravého kruhu zkraje druhé třetiny Meyer, Grubauer však skvěle zasáhl lapačkou. V čase 23:49 mohli jít Němci do vedení. Kastner však po závaru před dánskou klecí orazítkoval pouze tyčku.

Ve 33. minutě se však už Němci dočkali. Fischbuch našel křižnou přihrávkou Noebelse, který vypálil. Před brankou jeho pokus ještě šikovně otečoval Michaels a poslal svůj tým do vedení.

​Byla to sice první, ale také poslední trefa, jíž se fanoušci dočkali. Oba celky si sice ve zbytku zápasu vytvořily několik příležitostí, žádný gól už ale nepadl. Německo tak porazilo Dánsko fotbalovým výsledkem 1:0.

Německo –⁠ Dánsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Michaelis (Noebels, Fischbuch)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022