MS v hokeji 2022

Velký den pro Andrese Ambühla! Proti Kanadě odehraje rekordní zápas

Velký den pro Andrese Ambühla! Proti Kanadě odehraje rekordní zápas
Andres Ambühl | Zdroj: Profimedia

Švýcarský hokejista Andres Ambühl se v sobotu proti Kanadě nesmazatelně zapíše do historie světového hokeje. Jako první odehraje 120. zápas na mistrovství světa, čímž definitivně předstihne německého obránce Uda Kiesslinga, který během své kariéry posbíral 119 startů na světových šampionátech. Třetí místo patří českému útočníkovi Jiřímu Holíkovi.

Andres Ambühl nyní hraje už na svém sedmnáctém mistrovství světa. Poprvé nastoupil za seniorskou reprezentaci v roce 2004, kdy ve svých 21 letech nastoupil do sedmi zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól a na další přihrál. Od té doby vynechal pouze jedno mistrovství světa, a to v roce 2018, jinak jezdil poctivě rok co rok. 

Největší úspěch v reprezentačním dresu zaznamenal v roce 2013, kdy Švýcarsku pomohl ke stříbrným medailím. Stejný kov si pověsil na krk i na juniorském šampionátu do 18 let v roce 2001. Svoji zemi reprezentoval také na pěti olympijských hrách, kde největším úspěchem bylo šesté místo v roce 2004.

Související obsah

​Na klubové úrovni odehrál většinu své kariéry v Davosu, se kterým získal šest ligových titulů a posledních osm sezon zde vykonává roli kapitána. 

V první padesátce hráčů s nejvíce starty na mistrovství světa najdeme hned osm Čechů. Třetí místo patří Jiřímu Holíkovi (109), šestý je Oldřich Machač (106), čtrnáctý David Výborný (102), osmnáctý Vladimír Martinec (101), 23. místo zaujímá František Pospíšil (97), 32. je Ivan Hlinka (89), 40. Jiří Bubla (86) a 48. místo patří Františku Kaberlemu (82).

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

Dominik Hašek ohlásil kandidaturu na předsedu českého hokejového svazu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události