MS v hokeji 2022

Finsko třemi góly ovládlo zápas s Rakouskem, na MS vede skupinu B

Radost hokejistů Finska Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Finska si na světovém šampionátu připsali další výhru a jsou první v "české" skupině B. Tým Suomi si tentokrát bez větších problémů poradil s Rakouskem a vyhrál 3:0.

Finsko na turnaji zatím klopýtlo pouze jednou, když po nájezdech padlo se Švédskem 2:3. Nyní proti Rakousku si tým Suomi počínal suverénně a došel si pro výhru 3:0.

Seveřané se dostali do brzkého vedení, když se už ve druhé minutě prosadil kapitán Valteri Filppula. Druhý gól pak Finové přidali ve druhé třetině, když se gólově prosadil dnes dvoubodový Mikael Granlund. Třetí zásah pak přidal útočník Toni Rajala.