MS v hokeji 2022

Další velké překvapení! Dánsko porazilo Kanadu, což komplikuje situaci Slovákům

Takto Peter Regin vstřelil třetí gól do sítě Kanady Zdroj: Profimedia

Hokejisté Kanady prohráli na světovém šampionátu druhý zápas v řadě. Tentokrát nestačili na Dánsko, kterému i přes velké množství šancí podlehli 2:3. Před posledním zápasem tak stále nemají jistý postup do čtvrtfinále. K úplné jistotě potřebují alespoň jeden bod z posledního zápasu proti Francii. To samé platí i pro Dánsko v utkání proti Slovensku. Seveřané se díky výhře posunuli na třetí místo v tabulce. Pokud chtějí Slováci pomýšlet na postup, musí bezpodmínečně porazit Dánsko v základní hrací době.

Hokejisté Kanady v minulém zápase překvapivě vysoko prohráli se Švýcarskem, a tak si proti Dánsku chtěli zlepšit reputaci. Vstup do utkání jim ale vůbec nevyšel. V šesté minutě nejprve Blichfeld netrefil prázdnou branku a poté reprezentace Javorových listů dokonce inkasovala. Matthias Asperup předložil puk Markusi Lauridsenovi, který přesnou ranou švihem vstřelil svůj první gól na šampionátu.

Ještě do konce první třetiny to bylo dokonce o dvě branky. Dánsku se podařilo udeřit ve vlastním oslabení. Barzal ztratil puk ve středním pásmu, čehož Dánové využili k rychlému protiútoku, který Peter Regin proměnil v gól. Na začátku druhé třetiny se ale Kanadě podařilo snížit. Po vyhraném buly se ke střele dostal Maxime Comtois a propálil Dahma v brance seveřanů.

​V dalším průběhu utkání se zámořský tým hnal za vyrovnáním. Vytvořil si dostatek brankových šancí, ale štěstí při něm nestálo. Naopak se potřetí v zápase střelecky prosadili Dánové. V 53. minutě se do zakončení před brankou probil Mathias Bau Hansen, který zblízka překonal Driedgera. V závěru utkání se Kanaďané konečně dočkali druhé branky, když se trefil Ryan Graves a bylo postaráno o drama.

Tři minuty před koncem mohlo být srovnáno, ale Josh Anderson trefil pouze tyč. Poté to Kanada zkoušela bez brankáře, ale neúspěšně. Dánové vedení udrželi a díky výhře se posunuli už na třetí místo v tabulce. K postupu do čtvrtfinále jim nyní stačí pouhý bod ze zápasu proti Slovensku.

Kanada –⁠ Dánsko 2:3

Branky: 23. Comtois (Lowry), 57. Graves (Severson, Dubois) – 10. M. Lauridsen (Asperup, Poulsen), 15. Regin (Storm), 53. Bau Hansen (Ehlers, Storm)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022