MS 2022

Britové byli blízko záchraně mezi elitou, ale Rakousko předvedlo skvělou otočku

Velká Británie - Rakousko Zdroj: Profimedia

Hokejisté Velké Británie příští rok nebudou mezi elitou na mistrovství světa. V posledním zápase skupiny museli v základní hrací době porazit Rakousko, ale to se i přes vedení 3:1 ve 47. minutě nepovedlo. Rakušané zápas čtyřmi vstřelenými góly udrželi a ve skupině B skončí na sedmém místě.

Velká Británie měla utkání dlouho rozehrané velmi dobře. Na konci první třetiny ji do vedení poslal pohotovou střelou před brankou Matthew Myers. Výborně vyšel ostrovní reprezentaci i vstup do druhé části, kdy se gólově prosadil Robert Dowd a outsider celého šampionátu tak mohl začít reálně pomýšlet na zázrak.

Dvoubrankový náskok držela Británie až do 45. minuty, kdy se Rakousko poprvé v zápase prosadilo. Ali Wukowits tvrdě a přesně vystřelil z pravého kruhu mezi betony brankáře a vykřesal našemu sousednímu státu naději. O necelé dvě minuty později se ale Britové prosadili potřetí, když přesně zamířil Cade Neilson.

​Rakušané tak měli necelých čtrnáct minut na to, aby vstřelili alespoň dvě branky. To se jim ale nakonec povedlo mnohem rychleji. Už v 52. minutě bylo srovnáno po gólech Heinricha a Nissnera. V tuto chvíli byly karty rozdané jasně. Británie musela skórovat a utkání rozhodnout. To se ale nepovedlo, naopak dvakrát inkasovala. Nejprve se trefil Raffl a do prázdné branky uzavřel na konečných 5:3 Schneider.

Rakousko –⁠ Velká Británie 5:3

Branky: 45. Wukowits (Schneider, Raffl), 48. Heinrich (Haudum, Kasper), 52. Nissner (Raffl), 59. Raffl (Schneider, Nissner), 60. Schneider (Heinrich, Nissner) – 20. Myers (Neilson, Richardson), 22. Dowd (Neilson), 47. Neilson

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022