MS v hokeji 2022

Maďarsko se vzdalo kandidatury na MS, důvody mají být politické

Maďarsko se vzdalo kandidatury na MS, důvody mají být politické
Radost Maďarska po postupu do elitní divize Zdroj: Profimedia.cz

Během probíhajícího šampionátu ve Finsku se bude rozhodovat i o městech, kde se bude konat následující ročník hokejového turnaje. Původně se šampionát v roce 2023 měl konat v Rusku, ale tomu bylo pořadatelství vzhledem k válce na Ukrajině odebráno. Kandidátem na pořádání bylo Maďarsko, ale to se hlavně kvůli politickým důvodům odhlásilo.

Maďarsko postoupilo letos do elitní divize, kde se v roce 2023 představí poprvé od roku 2016. Mohlo si zahrát na domácím turnaji a třeba udělat nějaký historický výsledek. To ale nehrozí. Země totiž v pondělí oznámila, že nebude stát o pořádání hokejového turnaje. 

Slovenský soused chtěl pořádat šampionát společně s druhou postupující zemí z nižší divize, tedy se Slovinskem. Nyní tak zbývá jediný kandidát na zisk světového turnaje v příštím roce. Šampionát by se měl konat v dějištích posledních dvou mistrovství, kterými jsou Tampere a Riga. 

Podle Gorda Millera z kanadské televize TSN stáhlo Maďarsko svou kandidaturu z čistě politických důvodů. Podle jeho zdrojů v Helsinkách to je kvůli tomu, že se šampionátu v příštím roce nebude účastnit Rusko a Bělorusko. 

Související obsah

Především premiér Viktor Orbán má skvělé vztahy právě s ruskou vládou. Maďarsko odmítlo jako jedna z mála zemí dodávat zbraně Ukrajině, nepodpořilo ani energetické sankce proti Rusku. Právě Orbán má patřit mezi velké přátele ruského prezidenta Vladimira Putina.

Český trenér Kari Jalonen chce na světovém šampionátu zlatou medaili, plánuje se naučit také hymnu:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události