Na French Open pokračují dva čeští zástupci, další tři končí

Karolína Plíšková se raduje Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Karolína Plíšková zvládla první kolo na French Open s domácí tenistkou Andrianjafitrimovou, a postupuje tak dále. Jedna z nejlepších českých tenistek prohrála první set 2:6, ale poté se do utkání skvěle vrátila. Jiří Lehečka nestačil na Belgičana Goffina. Prohrála také Tereza Martincová, která nestačila na Shelby Rogersovou, Do 2. kola neprošel ani Jiří Veselý, jenž prohrál ve čtyřech setech se Stevem Johnsonem. Naopak z překvapivého postupu se raduje kvalifikant Zdeněk Kolář.

Karolína Plíšková nenaskočila do utkání proti domácí tenistce dobře a brzy prohrávala s Tessah Andrianjafitrimovou 0:3. Světová osmička pak sice soupeřku brejknula, ale hráčka z druhé stovky pokračovala v dobré hře, a nakonec úvodní set ovládla naprosto jasně 6:2.

Rodačka z Loun se ale nevzdala a své soupeřce ve zbytku utkání nedala moc šancí. Hned v úvodu druhého setu sice přišla o servis, ale pak zvládla čtyři gemy v řadě. Nakonec se mohla Plíšková radovat z vyrovnání duelu, a to po triumfu 6:3. Ve třetí části zápasu to už bylo jednoznačné.

Za 36 minut bylo hotovo, Plíšková si hned připsala brejk a vedla 2:0. Francouzka Andrianjafitrimová sice snížila, ale následně Češka zvládla čtyři gemy v řadě a připsala si výhru 6:1. Ve druhém kole čeká českou tenisovou dvojku také domácí hráčka – Leolia Jeanjeanová.

​Jako druhý z Čechů šel do akce Jiří Lehečka, kterého čekal David Goffin z první padesátky světového žebříčku. První set ovládl Belgičan poměrem 6:4, stejným výsledkem srovnal český mladík ve druhé sadě. Další bod ale Lehečka už nepřidal a po dalších dvou desetigemových setech prohrál. Na French Open tak končí.

Prohrála také Tereza Martincová, která v prvním kole nestačila na Američanku Shelby Rogersovou. České tenistce nevyšel úvod zápasu, když z prvních tří podání hned dvě ztratila. V dalším průběhu sice soupeřku také jednou brejkla, ale nakonec padla 4:6. I ve druhé sadě ztratila dvě podání a set prohrála 3:6.

Z postupu se neraduje ani Jiří Veselý, který ve čtyřech setech prohrál s Američanem Stevem Johnsonem. Český tenista vyhrál první set ve zkrácené hře, ale druhý stejným poměrem ztratil. Další průběh už mu vůbec nevyšel a v následujících dvou sadách uhrál dohromady pouze pět gemů.

​Z překvapivého postupu se naopak raduje Zdeněk Kolář, který si ve čtyřech sadách poradil s domácím Lucasem Pouillem. První set rozhodl jediný brejk, o který se Kolář postaral za stavu 4:3. Následně si servis udržel a vyhrál 6:3. I v další sadě získal jako první soupeřovo podání 25letý Čech. Jenže v dalším průběhu dvakrát podání ztratil a bylo srovnáno na 1:1.

Třetí set došel do stavu 5:5, ale v závěru měl Kolář pevnější nervy a vyhrál 7:5. A také čtvrtá sada se rozhodovala až na konci. Za stavu 4:4 využil Kolář hned první brejkbol a celý zápas dokázal doservírovat, když využil hned svůj první mečbol a po přesně třech hodinách bylo hotovo. Ve druhém kole se střetne s jedním z dvojice Musetti – Tsitsipas.