Nosková málem porazila světovou dvanáctku, končí i Krejčíková. Kvitová postupuje

Petra Kvitová se v prvním kole na Roland Garros představila proti Anně Bondárové, se kterou v první sadě prohrávala již 2:5. Přesto první set ovládla v tiebreaku, aby v tom druhém zvítězila naprosto jasně 6:1. Naopak obhájkyně triumfu Barbora Krejčíková vypadla hned v prvním kole s 97. hráčkou světa Diane Parryovou. Blízko postupu do druhého kola byla teprve sedmnáctiletá Linda Nosková, která třísetovou bitvu se šampionkou z US Open Emmou Raducanuovou nakonec nezvládla.

Bondárová i Kvitová si na začátku utkání držely své servisy, první brejk přišel v šestém gemu při podání české tenistky, která následně prohrávala již 2:5. Také maďarská hráčka přišla ovšem o servis, a tak se šlo nakonec do tiebreaku. V tom Kvitová excelovala a nakonec první set ovládla po výhře 7:0 ve zkrácené hře.

Druhý set byl poté o něco kratší a jednoznačnější. Hrálo se takzvaně na jednu branku. Kvitová svou soupeřku brejknula již ve druhém gemu a brzy vedla 3:0. Bondárové se sice podařilo snížit na 1:3, ale poté přišla o další servis. A to byla konečná. Poslední krok Kvitové sice trval, ale v dlouhé hře nakonec vyhrála a postupuje.

Ve druhém kole se potká s Australankou Savilleovou, která si poradila s Řekyní Grammatikopoulouovou ve dvou setech.

Obhájkyně titulu Barbora Krejčíková se v prvním kole utkala s francouzskou nadějí Diane Perryovou. Češka začala výborně, když první set vyhrála 6:1. V tom druhém se však karta obrátila a 19letá Francouzka vyhrála 6:2. Rozhodující sadu začala lépe tenistka z Ivančic, když získala první dva gemy.

Ovšem poté zabrala 97. hráčka žebříčku a získala tři hry v řadě. Světové dvojce se přestalo dařit, uhrála už jen jeden svůj servis a rozhodující sadu prohrála výsledkem 3:6. Jelikož Krejčíková obhajovala 2 500 bodů za vyhraný grandslam a vypadla již v prvním kole, po French Open jí bude patřit nejlépe 12. místo.

Jako poslední z Češek šla do akce teprve sedmnáctiletá Linda Nosková, která na French Open postoupila z kvalifikace. Los k ní nebyl příliš milostivý, jelikož čelila světové dvanáctce a grandslamové vítězce Emme Raducanuové. Po nervózním začátku prohrávala mladá Češka 2:4, ale první set se jí podařilo otočit, když jej dovedla do tiebreaku. Ve zkrácené hře pak byla úspěšnější, když ji vyhrála 7:4.

​Velmi dobře měla Nosková rozehraný i druhý set, když dvakrát byla brejk nahoře, 2:1 a 4:3, ale pokaždé o získanou výhodu přišla. Za stavu 5:6 pak sice dokázala odvrátit tři setboly soupeřky, ale na ten čtvrtý už nestačila, a tak o vítězce musel rozhodnout třetí set.

V něm už Raducanuová prokázala větší zkušenost z takovýchto zápasů a vyhrála jasně 6:1. I přes porážku je ale tento zápas velmi dobrou motivací do další kariéry, jelikož Nosková předvedla povedený výkon.