MS v hokeji 2022

Finsko otočilo zápas s výborně hrajícím Slovenskem. Hrdinou hráč ze čtvrté lajny

Hokejista Marko Anttila Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Slovenska nakonec nezvládli výborně rozehraný čtvrtfinálový zápas a prohráli s Finskem 2:4. Slováci sice vedli 2:0, ale tým Suomi dokázal v průběhu zápasu skóre otočit. V semifinále se Finsko střetne s USA.

Slovensko poslal do vedení teprve 17letý útočník Adam Sýkora. Na jeho branku pak navázal další trefou Regenda a Slováci se dostali do překvapivého vedení 2:0.

Ke konci první třetiny ale Finsko dokázalo snížit a zásluhu na tom měl útočník ze čtvrté formace Marko Anttila, který vstřelil první gól na turnaji. Stejný hráč pak ve druhé třetině i srovnal na 2:2. Stalo se tak po chybě obránce Šimona Nemce, který přihrál přímo na hokejku zkušeného Fina.

​Ve třetí třetině pak Suomi ukázali svoji sílu. Definitivní obrat ve skóre zařídil Manninem, který dorazil puk po závaru mezi tři tyče. Viditelně unavení hokejisté Slovenska se pak pokusili hrát ještě bez brankáře, jenže počtvrté inkasovali z hokejky Saku Maenalanena.

Finsko tak nakonec vítězí nad Slovenskem 4:2 a na domácím turnaji si zahraje o medaile. Soupeřem Finska v semifinále bude USA, naopak Česko změří síly s Kanadou.

MS v hokeji 2022 - čtvrtfinále:

Finsko – Slovensko 4:2
Branky: 19. Anttila (Friman, Pokka), 24. Anttila, 45.
Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Mäenalanen (Anttila) – 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022