MS v hokeji 2022

Finsko zvládlo přestřelku proti USA a zahraje si na domácím MS finále

Semifinálový souboj MS v hokeji USA a Finskem. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Finska v semifinálovém utkání na domácím MS porazili USA a postoupili do finále. Přestože se Američané dostali už krátce po úvodním buly do vedení, hráči Suomi dokázali srovnat a duel se proměnil ve vynikající přestřelku. V té nakonec měli navrch Finové, kteří si tak zajistili účast v bojích o zlato. O titul světových šampionů si zahrají v neděli proti vítězi utkání mezi Českem a Kanadou.

V semifinálové bitvě mezi USA a Finskem tahali na začátku za kratší konec Finové. V čase 01:04 se totiž k puku dostal u levého mantinelu Nate Schmidt a prudkou dalekonosnou ranou překonal Olkinuoru.

Finsko ale ještě v průběhu první třetiny srovnalo. V 17. minutě si nabruslil na levý kruh Heiskanen a parádním bekhendem skóroval. Zkraje prostřední periody navíc hráči Suomi otočili vývoj. Manninen vypálil z levé strany a zacílil přesně pod víko americké svatyně.

Hokejisté Spojených států po necelých třech minutách vyrovnali. Farrell si najel od mantinelu mezi kruhy a dělovkou nad Olkinuorovu lapačku rozjásal americkou střídačku.

​Finové v polovině základní hrací doby opět strhli výsledek na svou stranu. Vatanen napřáhl na levém kruhu a prostřelil Swaymana mezi betony. V čase 45:03 navíc finští hokejisté odskočili Američanům na rozdíl dvou branek. Do puku se totiž opřel Armia a navýšil vedení na 4:2.

Ve zbytku duelu se Američané snažili ze všech sil vyrovnat a v 58. minutě vykřesali po Gaudettově brance naději. Finsko si už však účast ve finále domácího turnaje nenechalo vzít a po výhře 4:3 si zahraje o zlato.

Semifinále MS v hokeji:

Finsko – USA 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Heiskanen (Pesonen, Armia), 25. Manninen (Lehtonen, Hartikainen), 30. Vatanen (Pesonen, Heiskanen), 46. Armia (Heiskanen, Vatanen) – 2. Schmidt (Peeke, Tynan), 27. Farrell (Meyers, Se. Jones), 58. Gaudette (Boldy, Tynan)

Takhle Granlund pálil ve svém posledním zápase NHL:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.​

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022