MMA

KSW 70: Vykloubený loket, pád šampiona Glory a zvedák nejsilnějšího muže světa

Mariusz Pudzianowski znovu ukázal, že ve 45 letech nepatří do starého železa , když drtivým zvedákem uspal polskou legendu Michala Materlu. Stejně tak podceňovaný Ricardo Prasel znovu vyvedl bookmakery z omylu, ukončil Daniela Omielanczuka v prvním kole a řekl si o titulovou šanci. To, pády šampionů boxu a Glory a mnohem víc přinesl MMA galavečer KSW 70 v polské Lodži.

V hlavním zápase se utkaly dvě legendy. V jednom rohu Mariusz Pudzianowski, bývalý strongman, který se po úspěšné kariéře nejsilnějšího muže světa v roce 2009 vrhl do MMA. V druhém rohu Michal Materla, průkopník MMA v Polsku a bývalý šampion střední váhy.

Sázkovky věřily zkušenějšímu Materlovi. I přes váhový rozdíl 16 kg měl dominovat zkušenostmi a pohybem. K tomu ho ale "Pudzian" nepustil. Každý jeho úder byl jako srážka s kamionem a po minutě a čtyřiceti sedmi sekundách zasadil rozhodující zvedák, po kterém Materla zůstal bezvládně ležet. Pudzian si 12. ukončením před limitem v rámci KSW upevnil pozici v žebříčku těžké váhy (aktuálně vyzyvatel číslo dva). Po zápase se navíc odehrála v kleci zajímavá výměna s další ikonou KSW – Mamedem Chalidovem. Můžeme se těšit na další souboj legend?

Související obsah

​S kartami těžké váhy zamíchal také v hlavním předzápase Ricardo Prasel. Bývalý fotbalový brankář londýnské Chelsea se v roli outsidera postavil UFC veteránovi Danielu Omielanczukovi, který se po 13 letech vrátil ze světa do KSW. Brazilec s německými kořeny hned v prvním kole ukázal, proč je držitelem černého pásu v bjj, a legendu navzdory predikcím donutil odklepat páku na kotník. V KSW si tak připsal druhé vítězství a řekl si o právo vyzvat šampiona Phila De Friese.

O show se postaral také Ivan Erslan, který už podeváté ukončil zápas už v prvním kole:

Stinnou stránkou večera byla i dvě ošklivá zranění, která předčasně ukončila zápasy na úvod karty. Tommy Quinn v odvetném zápase s Albertem Odzimkowskim (výsledek prvního zápasu na KSW 68 kvůli nedovolenému kolenu skončil bez rozhodnutí) při strhu k zemi dopadl váhou celého těla na nataženou ruku a vykloubil si loket. Rozhodčí okamžitě zápas zastavil. Zranění zastavilo i KSW debut bývalého šampiona Glory Jasona Wilnise s Radoslawem Paczuskim. Kickboxerský střet skončil ve třetím kole poté, co Wilnis při kopu uklouzl a následně rukama zavrávorání vyrovnal. Při kontaktu s podlahou klece si vykloubil prst, což byl signál pro rozhodčího, aby zastavit boj. Po zápase si prst nahodil zpět.

Debut Jasona Wilnise v KSW ukončilo ošklivé zranění prstu:

​​Po šampionovi Glory padl i bývalý držitel hned několika prestižních boxerských titulů Izu Ugonoha. V odvetném zápase znovu nestačil na Marka Samociuka a stejně jako v prvním zápase byl ukončen sérií úderů na zemi. Tentokrát padl už v prvním kole.

Výsledky KSW 70:

Mariusz Pudzianowski (17-7) vs. Michaal Materlu (31-9) via KO/TKO. v 1. kole

Ricardo Prasel (13-3) porazil Daniela Omielanczuka (25-14-1) via submise v 1. kole

Ivan Erslan (12-1) porazil Rafała Kijańczuka (11-5) via KO/TKO. v 1 .kole

Marek Samociuk (4-2) porazil Izu Ugonoha (1-2) via KO/TKO. v 1. kole

Bartosz Leśko (12-2-2) porazil Damiana Piwowarczyka (5-1) na body

Radosław Paczuski (4-0) porazil Jasona Wilnise (2-1) via TKO. (zranění) ve 3. kole

Anita Bekusová (6-2) porazila Roberti Zoccová (3-4) na body

Albert Odzimkowski (12-6) porazil Tommy Quinna (9-6) via TKO (zranění) 1. kole

Francisco Barrio (10-2) porazil Lukasze Rajewskiho (11-7) via submise ve 2. kole

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události