Motorsport

Velkou cenu Monaka ovlivnil déšť. Z vítězství se nakonec radoval Pérez

Velkou cenu Monaka ovlivnil déšť. Z vítězství se nakonec radoval Pérez
Sergio Pérez ovládl Velkou cenu Monaka Zdroj: Profimedia

Velkou cenu Monaka formule 1 od začátku hodně trápil déšť. Začátek závodu byl o více než hodinu odložen a nakonec se nestačilo odkroužit všech vypsaných 77 kol. Ze svého nejcennějšího vítězství kariéry se nakonec raduje Mexičan Sergio Pérez z Red Bullu. Jeho týmový kolega Max Verstappen dojel třetí a na čele mistrovství světa navýšil náskok před Charlesem Leclercem z Ferrari, jenž dojel čtvrtý. Na druhém místě skončil Carlos Sainz.

Závod neměl klasický start a jezdci museli vyjet za safety carem. Ten po dvou kolech zajel do boxů a mohlo se začít pořádně závodit. A zpočátku se v čele drželi oba jezdci Ferrari Charles Leclerc a Carlos Sainz, kteří si vyjeli první dvě místa v kvalifikaci.

Vše zamotaly zastávky v boxech a přezouvání z mokrých pneumatik na suché. Nejlépe to zvládl Red Bull a díky tomu se Sergio Pérez dostal do čela. Sainz byl druhý, úřadující mistr světa Verstappen třetí a až na čtvrté místo se propadl Leclerc.

Dalším důležitým momentem závodu byla bouračka Micka Schumachera, jenž narazil do bariér a svůj monopost rozpůlil. Německému závodníkovi se naštěstí nic nestalo, ale vyvěšeny byly červené vlajky a závod byl přerušen.

Související obsah

​V tu chvíli bylo jasné, že se závod neodjede celý. Nakonec se stihlo z původně vypsaných 77 kol pouze 64. Jako první projel cílem Sergio Pérez z Red Bullu, za kterým o sekundu zaostal Carlos Sainz z Ferrari. Třetí dojel Max Verstappen, jenž tak navýšil náskok na Charlese Leclerca na devět bodů. Lewis Hamilton dojel až na osmém místě.

Konečné pořadí VC Monaka:

1. Sergio Pérez (MEX/Red Bull)
2. Carlos Sainz (ESP/Ferrari) +1,154
3. Max Verstappen (NED/Red Bull) +1,491

Průběžné pořadí mistrovství světa:

1. Max Verstappen – 125 bodů
2. Charles Leclerc – 116 bodů
3. Sergio Pérez – 110 bodů

Průběžné pořadí Poháru konstruktérů:

1. Red Bull – 195 bodů
2. Ferrari – 169 bodů
3. Mercedes – 120 bodů

Ferrari letos jezdí s tímto vozem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události