Fotbal

Nečekaně dobrá zpráva, snad dostane ve Spartě čas, hodnotí fanoušci trenéra

Nečekaně dobrá zpráva, snad dostane ve Spartě čas, hodnotí fanoušci trenéra
Trenér Brian Priske | Zdroj: Matteo Cogliati / Hans Lucas / Profimedia

Fotbalová Sparta představila nového trenéra a vzbudila mezi fanoušky velký rozruch. Nikdo totiž díky dokonalému utajení nečekal takové jméno. Jak tedy příznivci letenského klubu hodnotí dánského kouče Briana Priskeho?

Brian Priske patří mezi kouče, kteří mají za sebou jasně viditelné úspěchy. V Dánsku vyhrál s Midtjyllandem tamní ligu, se stejným klubem pak také postoupil do základní skupiny Ligy mistrů, když v předkole vyřadil i pražskou Slavii.

"Nečekaně dobrá zpráva! Kéž by se mu povedlo nastavit fungování ve Spartě, podobně jako má Midtjylland. Pořádný skauting a datová analytika by se hodně hodily," říká nadšený fanoušek, který na novém trenérovi oceňuje jeho schopnosti při vybírání nových hráčů do týmu.

Další příznivec ale zase upozorňuje, že typ tohoto kouče potřebuje ve Spartě čas: "Uvidíme, snad ho fanoušci po 2 kolech neodsoudí. Tento typ trenéra potřebuje klid, čas na rozvoj své taktiky a představ o týmu. Též nevím, jak se setká s Rosickým, který jel tvrdě pouze české hráče a trenér Priske si hráče pečlivě vybírá podle dat."

Související obsah

Někteří fanoušci pak doufají, že si Brian Priske přivede do letenského týmu i nový realizační tým. "Doufám, že si přivede kompletně svůj tým včetně třeba trenéra brankářů. A snad se mu do jeho práce nebude nikdo s*át. Hodně štěstí, kouči," píše další sparťanský fanoušek na sociálních sítích.

Dánský kouč ve funkci nahradil trenéra Pavla Vrbu, který byl odvolán na začátku května, když Sparta ostudně prohrála s Viktorií Plzeň 0:3. Tým tak ve zbytku sezony vedl trenér "béčka" Michal Horňák. Najdou se tak i tací, kteří by byli radši, kdyby letenský klub udělal spíše změny v samotném vedení.

Související obsah

"Já ten optimismus nesdílím. Když odcházel Vrba, tak se všichni shodli, že Sparta má hlavní problém na jiných místech než na trenérské židli. Jestli to tak je, tak Spartě ani tenhle pán nepomůže," dodává fanoušek sparťanského klubu.

Toto je nový trenér pražské Sparty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události