MMA

Do KSW míří další Čech. V Polsku bude bojovat těžká váha Martínek

Zápasník Michal Martínek Zdroj: TN.cz

České řady v KSW se v posledních měsících čím dál více rozšiřují. Nejnovější akvizicí polské MMA organizace je Michal Martínek. Bijec těžké váhy naposledy působil v ruské organizaci ACA, ale nyní se stěhuje blíž k českým divákům do zajímavě se vyvíjející váhové kategorie.

Michal Martínek má za sebou působení v ruské ACA, českém OKTAGONu, a dokonce se zkoušel probít i do UFC přes Dana White's Contender Series. Do nejslavnější organizace se sice neprobojoval, ale nyní má nový cíl – utkat se s evropskou špičkou v polské organizaci KSW.

Ta jeho příchod oznámila instagramovým příspěvkem. Soupeře ještě oficiálně nepředstavila, ale měl by jím být již 18. června na galavečeru KSW 71 v Toruni Polák Filip Stawowy.

"Ahoj lidi máme před sebou nové výzvy a nové zážitky. Zvolil jsem KSW, protože tohle si prostě chceš zažít jako fighter," napsal k přechodu do nové organizace bijec s přezdívkou "Černovous".

V těžké váze ho ale nečekají snadní soupeři. Na posledním galavečeru se odehrály tři bitvy v této váhovce. Marek Samociuk vyhrál na T.K.O. v prvním kole nad Ugonohem. Bývalý fotbalový brankář Ricardo Prasel ukončil UFC veterána Omielańczuka už v druhé minutě pákou na kotník a pětinásobný nejsilnější muž světa Mariusz Pudzianowski knokautoval Michala Materlu rovněž v druhé minutě prvního kola.

​​Konkurence je tedy pro Martínka veliká, těžké váze nyní vládne Philip de Fries, takže na nedostatek kvalitních soupeřů si v KSW rozhodně nebude moci stěžovat.